Arınç:Hizbullah'ı Demirel'e Sorun!

Arınç:Hizbullah'ı Demirel'e Sorun!
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hizbullahçılar'ın serbest bırakılmasının vicdanını rahatsız ettiğini söyledi.

32. Gün programında konuşan Arınç, "Duyduğum zaman şaşırdım. Biz bu adamları unutmuştuk bile. Yani onlar cezaevindeler, hükümlülüklerini çekiyorlar diye biliyorduk, bir baktık ki halay çekerek davul zurna çalarak tahliye oldular" dedi. Hizbullah'ı 'terör ve suç örgütü' olarak nitelendiren Arınç, "Katlettiklerinin yüzde 90'ı din adamları veya manevi şahsiyetler" şeklinde konuştu.

Koman'a göre 'dindar' vatandaşlar

Arınç, Hizbullah'ın birileri tarafından PKK ile mücadele edecek bir örgüt gibi takdim edildiğini hatırlatırken ilginç bir ifade kullandı: "Hizbullah'ın neden kurulduğuyla ilgili birisine bir soru sorulacak olsa o kişi Jandarma Genel Komutanı Teoman Koman'dır." Koman'ın gazeteci Uğur Mumcu'nun Hizbulkontra' olarak tanımladığı örgütle ilgili şöyle dediği ileri sürülmüştü:

"Hangi Hizbullah? Bir iran'daki Hizbullah vardır bir de PKK'nın baskınlarına karşı kendini koruyan, dini inançları kuuvvetli vatandaşlar vardır." ismet Berkan 24 ocak 2000'de köşesinde Demirel'in de benzer bir yaklaşımda olduğunu yazmıştı Demirel, "Başlangıçta PKK'ya karşı çıkan bir harekettir. Halkı korumaya yönelmiş bir harekettir" görüşünü savunmuştu.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com