Arınç’ı kınamayan Şahin’e protesto

Arınç’ı kınamayan Şahin’e protesto
Arınç'ı kınamayan Aile Bakanı Şahin'in yemek davetini CHP'li kadın vekiller geri çevirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bu akşam Meclis’te bütçe görüşmeleri sonrası, kadın vekillerle yemekte bir araya gelecek. Ama CHP’li kadın vekiller yemeğe katılmayarak Bakan Şahin’i protesto edeceklerini duyurdu.

CHP grubundan yapılan açıklamada, bütçe görüşmeleri sırasında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile CHP’li vekiller arasında yaşanan tartışma hatırlatıldı.

CHP Meclis Grubundan yapılan açıklamada, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın 11 Aralık 2012 tarihinde Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmeleri esnasındaki ‘cinsiyetçi bakış açısının bir kez daha ürettiği saldırgan tavrın’ kamuoyunca bilindiği belirtildi. Açıklamada, “Bu cinsiyetçi ve saldırgan tavrı kınamayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in 15 Aralık 2012 tarihinde TBMM’de tüm kadın milletvekillerine yönelik verdiği yemeğe CHP milletvekilleri olarak protesto ederek katılmayacağımızı kamuoyuyla paylaşırız” denildi.
Bakan Şahin geçmiş yıl da komisyon ve bütçe görüşmeleri sonrası kadın vekillerle bir araya gelmişti.

CHP’Lİ NAZLIAKA – ARINÇ GERGİNLİĞİ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TBMM’deki 2013 bütçe görüşmeleri sırasında CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın kendisine bakarak soru yöneltmesinden rahatsız olduğunu belirtmişti. Arınç, “Lütfen bana bakmayın genel kurula hitabedin” diyerek CHP’li milletvekili Nazlıaka’yı uyarmış, bunun üzerine Nazlıaka ise “Rahatsız oluyorsanız size bakmadan konuşabilirim elbette” şeklinde olmuştu.

Arınç, ayrıca Nazlıaka’nın kürtaj tartışmasında dile getirdiği “Başbakan vajina bekçiliğini bıraksın” sözlerine karşı da “Evli bir bayan milletvekili, çocuğu olan milletvekili organını nasıl böyle açıkça konuşabilir, nasıl bundan yüzü kızarmaz” ifadesini kullanmış ve bu sözler sırasında kendisinin utandığını ifade etmişti. Nazlıaka buna cevaben ise, “Biz dişiliğimizle değil, kişiliğimizle burayız” demişti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com