Arınç'ı protesto eden öğrenciler gözaltında!

Arınç'ı protesto eden öğrenciler gözaltında!
Uludağ Üniversitesi'nin (UÜ) 2011-2012 Akademik Yılı açılış törenine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı protesto etmek isteyen 13 öğrenci gözaltına alındı...

Uludağ Üniversitesi'nin yeni akademik yıl açılış töreni Görükle Kampusu'nde bulunan Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde başladı.

Açılış törenine gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve diğer protokol salona girdikten sonra bina önünde toplanan ve öğrenci kolektifi üyesi oldukları bildirilen 13 öğrenci "AKP, üniversiteyi, ülkeyi, sokağı özgür bırak" pankartı açtılar.

"Padişahın veziri üniversiteden defolsun ve "Parasız eğitim istiyoruz" sloganları atan 13 öğrenci polis tarafından gözaltına alındı.Öğrencilerin protestosu törenin yapıldığı salona da sıçradı.

Arınç konuşmasına başlarken slogan atmak isteyen üç kişi üniversitenin özel güvenlik görevlileri ve sivil polisler tarafından gözaltına alındı.

Konuşmasına protesto gösterilerini değerlendirerek başlayan Arınç, protesto gösterileri her zaman merak uyandırdığını ve herkesi telaşlandırdığını söyledi.

Arınç, "44 bin öğrencisi bulunan üniversitede 15-20 kişilik grubun burada bulunuşumu protesto etmek istedi. Fiili müdahale ve saldırı olmadıkça bunları doğal buluyorum ve üzülmüyorum. Eleştiri yapılaması doğal. Saldırılar olmadıkça aşağılayıcı tavırlar olmadıkça herkes hakkını arayabilir. Slogan atılması protesto keyfinizi kaçırmasın" diyerek konuşmasını sürdürdü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com