"Arınç'ın Başbakan yardımcısı olduğu bir ülkede nitelik tartışması yapılamaz"

"Arınç'ın Başbakan yardımcısı olduğu bir ülkede nitelik tartışması yapılamaz"
Tutuklu gazeteciler ile ilgili CHP tarafından hazırlanan rapora ilişkin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yaptığı eleştirilere komisyon üyelerinden, “Arınç nasıl bizi tanıdığını söylüyor ve bizim bu raporu hazırlayamayacağımızı iddia ediyorsa, biz de ke

Kendisine şunu hatırlatmak isteriz ki; Bülent Arınç’ın Başbakan Yardımcısı olduğu bir ülkede, nitelik ve yetkinlik tartışması yapılamaz” cevabı geldi. 

CHP Cezaevleri İnceleme ve İzleme Komisyonu Üyeleri Nurettin Demir, Veli Ağbaba ve Özgür Özel, hazırladıkları “Tutuklu Gazeteciler” raporuna Başbakan Yardımcısı Arınç’ın getirdiği eleştirileri yaptıkları yazılı bir açıklama ile değerlendirdiler. 

Hazırladıkları raporun yerine ulaştığını ve bazılarını korkuttuğunu ifadeden vekiller, Arınç’ın yaptığı açıklamalarda da bu korkunun izlerini gördüklerini aktardılar. Arınç’ın bugün yatığı açıklama ile “bir kez daha aşırı tevazusuyla nasıl terör estirebileceğini, içine düştüğü panik ve hasedi gözler önüne serdiğini” savunan vekiller, “Bülent Arınç nasıl bizi tanıdığını söylüyor ve bizim bu raporu hazırlayamayacağımızı iddia ediyorsa, biz de kendisini çok iyi tanıyoruz. Kendisine şunu hatırlatmak isteriz ki; Bülent Arınç’ın Başbakan Yardımcısı olduğu bir ülkede, nitelik ve yetkinlik tartışması yapılamaz” dediler. 

Başbakan Yardımcısı Arınç’a soru önergesi vermenin tüm milletvekilleri için bir hak olduğunu hatırlatan komisyon üyesi vekiller, “Adalet Bakanınca yanıtlanmak üzere, CHP Cezaevi Komisyonun bu raporu hazırlamak için hangi gazeteci ile, hangi cezaevinde, hangi tarihte ne kadar süre görüştüğünü ve her bir görüşmeden sonra hangi raporları yayınladığını sormasını tavsiye ederiz” açıklamasında bulundular. 

AKP’nin ve sözcülerinin son dönemdeki hırçınlaştığını savunan milletvekilleri, bu hırçınlığın nedenini AKP’nin CHP’nin “etkin” muhalefetinin ve belirlediği gündemin peşinde koşmaktan duydukları rahatsızlıktan kaynaklandığını savundular. Başbakan Yardımcısı Arınç’a hak verdiklerini söyleyen vekiller, “Bu rapor Cumhuriyet Halk Partisi’nin değil, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin eseridir” yorumunu yaptılar.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com