Arınç’ın gündemi viski!

Arınç’ın gündemi viski!
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gündem değiştirme çabalarına devam ediyor…

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Çok meşhur birisinin, adeta o dizilerde insanın nefes almadan seyrettiği birilerinin sık sık kadehe elini sürmesi, şişeyle arkadaş olması, acaba o karakterin o dizide yaptığı rolle mi ilgilidir yoksa gizli sponsorların cebine doldurdukları parayla ‘bizim reklamımızı yap’ demesiyle mi ilgilidir?” dedi.
 
Alkol yasağı ile ilgili bir önlem gerekiyorsa kendisinin göreve hazır olduğunu söyleyen Arınç, okul dizilerindeki kızların etek boylarını da eleştirdi.
 
RTÜK’ün kuruluşunun 19. yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende konuşan Arınç, televizyonun kötü alışkanlık olarak sayılan bazı ürünlerin pazarlanabildiği ve teşvik edildiği bir platform olduğunu söyledi. Bu çerçevede televizyonlarda sigaraya yönelik mücadelenin başarılı sonuçlar verdiğini anlatan Arınç, bu konuda gösterilen hassasiyetin, alkol ve benzeri ürünlerde gösterilmediğini söyledi.
 
OKUL DİZİLERİNE ELEŞTİRİ
 
Arınç, okul dizilerini de eleştirdi. “Bu okul dizilerindeki öğrenciler öğrenci midir, erkeğiyle kızıyla bunların kıyafetleri bir öğrenci kıyafeti midir, konuştukları öğrenci dili midir, öğrenci ile öğretmen arasındaki ilişkiler Türkiye’de bildiğimiz nitelikte midir?” diyen Arınç, “Bu dizilerde verilmek istenen nedir Allah aşkına? Gençliğin heyecanını, sevgisini, aşkını, böylesine kötü rol modellerle ortaya koyma çabalarında bir kötülük hissediyorum” görüşünü bildirdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com