Arınç'ın Konvoyunda Ambulans Krizi!

Arınç'ın Konvoyunda Ambulans Krizi!
Arınç'ın konvayındaki ambulans kalp krizi geçiren vatandaşı ''Konvoydayım'' deyip almadı...

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İznik Ovaköyleri Sulama Birliği ve DSİ'nin ortaklaşa inşa ettiği Çakırca Sulama Pompası İstasyonu'nun açılış törenine katıldı. Törende aniden fenalaşan çiftçi Necmi Uslu (58), Arınç'ın konvoyunda bulunan ambulansa bindirildi ancak ambulans şoförü, ''Ben Başbakan Yardımcısı'nın konvoyundayım'' deyip konvoyu terk etmek istemeyince, kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Uslu'nun oğlu gözyaşları içerisinde ambulanstan dışarı çıkıp partililere doğru koşmaya başladı. Bunun üzerine polislerin müdahalesiyle tekrar ambulansa bindirilen ve kalp krizi geçirdiği anlaşılan Uslu, yolda başka bir ambulansa nakledilerek hastaneye kaldırıldı.

AMBULANS KRİZİ
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İznik Ovaköyleri Sulama Birliği ve DSİ'nin ortaklaşa inşa ettiği Çakırca Sulama Pompası İstasyonu'nun açılış törenine katıldı. Törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından AK Partili milletvekili adayları köylülere tanıtıldı. Daha sonra konuşmak için kürsüye çıkan Bülent Arınçorganizasyonun resmi bir açılış olduğunu belirterek, ''Bir yanlışlık oldu arkadaşlarımız milletvekili adaylarımızı da tanıttı. Burada AK Parti toplantısı olmuyor, resmi bir açılış oluyor. Yapılan hatadan ötürü hepinizden özür diliyorum'' dedi.

Açılışın ardından tören alanına oğlu ile birlikte gelen 58 yaşındaki çiftçi Necmi Uslu, aniden fenalaşarak yere yığıldı. Yaşlı adam apar topar Bülent Arınç'ın konvoyunda bulunan 112 ambulansına bindirildi. Kalp kirizi geçirdiği anlaşılan Necmi Uslu'ya ilk müdahaleyi ambulanstaki doktor yaptı. Ancak ambulans bir an önce hastaneye gitmesi gerekirken yaklaşık 50 kilometre mesafedeki İznik İlçesi'nden başka bir ambulans istendi. Bu sırada amublansın hareket etmemesine sinirlenen Necmi Uslu'nun oğlu Ergün Uslu, ambulans şöförü ile tartıştı. Ambulans şoförü ''Ben Başbakan Yardımcısı'nın konvoyundayım'' deyip konvoyu terk etmek istemeyince, gözyaşları içerisinde ambulanstan dışarıya çıkan Ergün Uslu, partililere doğru koşmaya başladı. Öfkeli genç polisler ve partililer tarafından güçlükle sakinleştirildi. Ardından koruma araçlarıyla kapalı olan yol, jandarma ekipleri tarafından acilen açılarak ambulans hareket ettirildi. Yolda tekrar başka bir ambulansa nakledilen Necmi Uslu, önce İznik Devlet Hastanesi'ne ardındanda Bursa'ya sevk edildi. Kalp krizi geçiren Necmi Uslu'nun hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com