“Arınç'ın TBMM’de olmasından utanç duyuyoruz”

“Arınç'ın TBMM’de olmasından utanç duyuyoruz”
CHP’li Tarhan, Muharrem İnce ile “taciz” polemiği yaşayan Bülent Arınç’ın Meclis’te olmasından utanç duyduklarını söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ile ilgili çirkin iddialar ortaya attığını belirtti.
 
Tarhan, "Suçluluk psikolojisi ile ve üste çıkabilmek kaygısıyla düzeyi düşürdüğünü" iddia etti. Tarhan, "CHP'nin kadın milletvekilleri olarak yasama görevi yapmaya geldiğimiz TBMM'de düzeyi bu derece düşüren bir milletvekili olmasından utanç duyuyoruz" dedi.
 
CHP'li kadın vekiller adında yazılı bir açıklama yapan Tarhan, "Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Grup Başkanvekilimiz Sayın Muharrem İnce ile ilgili ortaya attığı çirkin iddialar üzerine açıklama yapmak zorunluluğu doğmuştur" diyerek şöyle devam etti:

"Suçluluk psikolojisi ile ve üste çıkabilmek kaygısıyla düzeyi de düşürerek Grup Başkanvekili arkadaşımız Sayın Muharrem İnce'yi susturmak için itham etmesi aslında kendisine yakışandır. Son zamanlarda uyguladıkları politikaların başarısızlığı karşısında acze düşen AKP iktidarı ve Arınç, 'Denize düşen yılana sarılır' mantığıyla asılsız iddialardan medet umar ve kendi bilinçaltını ortaya koyar hale gelmiştir. TBMM'nin kadın Başkanvekili Sayın Güldal Mumcu'nun odasını basabilecek nitelikteki bir kişiden bizim alacağımız herhangi bir hayat dersi bulunmamaktadır."
 
"KINIYORUZ"
 
Arınç'ı kınadıklarını ifade eden Tarhan, "Bülent Arınç'ın kendisine yöneltilmiş iddiaları yanıtlamak yerine, başa çıkamadığı durumlarda köşeye sıkışma aczi ile sağa sola saldırmasını suçluluk duygusuna bağlıyor, CHP'nin kadın milletvekilleri olarak yasama görevi yapmaya geldiğimiz TBMM'de düzeyi bu derece düşüren bir milletvekili olmasından utanç duyuyoruz. Bu olay siyasetin nasıl dejenere edilebileceğinin de bir göstergesi olmuştur. Bu seviyesizliğe kadın kimliğinin alet edilmesi de ayrı bir vahamettir. Kadına yönelik bakış açısı ve kadınlarla ilgili cinsiyetçi yaklaşımları malum olan bu zatın, kadın milletvekillerinin nerede oturup oturmayacağına ilişkin yorumları ile Grup Başkanvekilimiz Sayın Muharrem İnce'ye yönelik saldırısını şiddetle kınıyoruz" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com