Arınç'tan darbe göndermesi!

Arınç'tan darbe göndermesi!
Arınç, "Varsa bir babayiğit; darbe yapmayı aklından geçirsin bakalım" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bundan sonra varsa bir babayiğit; darbe yapmayı aklından geçirsin bakalım. Varsa aklını kaçırmış 3-5 kişi, hala cuntacılık yapsın bakalım. Geçti o günler. Bundan sonra demokrasi var. Bundan sonra halk iradesi, millet iradesi var. Bundan sonra sandık var, seçim var" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, partisinin Gemlik İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, uzun yıllardır devam eden hizmetlerin sonuç verdiğini ifade ederek, bugün sağlık hizmetlerinde çok iyi bir noktada olduklarını ve vatandaşların memnun olduğunu söyledi.

İki gündür üst üste okullar açtığını, dün de Öğretmenler Günü olduğunu dile getiren Arınç, "Hem Van depreminde hayatını kaybeden 75 öğretmenimize hem de hepimizin öğretmenlerine Allah'ın rahmetine kavuşmuşlarsa rahmet diliyorum. Hayattaysalar da sağlık ve uzun ömür diliyorum. Öğretmenler bizim annelerimiz, babalarımız gibidir" diye konuştu.

"Şu Avrupa'daki ülkelerin haline bakın"
Arınç, barajlar, göletler, yollar, sulama kanalları, hidroelektrik ve termik santraller yaptıklarına dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Çünkü, Türkiye'nin enerjiye ihtiyacı var. Dışarıdan almayacağız, kendi kendimize yatacak hale gelmemiz gerekiyor. Gümrük ve ticaretten tutunuz, sağlığa kadar, ekonomiden tutun Merkez Bankasına kadar, her tarafta süratli bir gelişmeye tüm Türkiye şahit oluyor. Türkiye'nin büyüme hızı bizim dönemimizde yüzde 10'un altında kalmadı. Şu Avrupa'daki ülkelerin haline bakınız. Beş parasız kaldılar.
Borçlarını döndüremez hale geldiler. Yunanistan'dan haberiniz var mı? İspanya'yı, Portekiz'i duyuyor musunuz? İrlanda'nın İzlanda'nın ne hale geldiğini biliyor musunuz? Yunanistan'da, İtalya'da, İzlanda'da, İspanya'da hükümet gitti. Sebebini biliyor musunuz? Trilyon dolarlık borçları var, hazineleri iflas etti. İki senedir kamu görevlilerine maaş ödeyemez hale geldiler. İşçiler, sendikalarına eksi 20'ye imza attırıyorlar. Ne derdi eskiler; 'Halep oradaysa arşın burada'.

Yunanistan oradaysa Türkiye burada...
" Türkiye'nin ihracatının, milli gelirinin arttığını, Türk parasının değer kazandığını, enflasyonun en düşük rakamlarda olduğunu, işsizliğin azaldığını vurgulayan Arınç, "Avrupa'da işsizlik yükseliyor. Avro bölgesinde 17 tane ülke var; hepsi birbirine bakıp, 'ne zaman batacağız' diye endişe içindeler. Türkiye hamdolsun, güçlü bütçesiyle finans yönetimiyle akıllı hükümet idaresiyle bugün çok şükür çok büyük başarılara imza atıyor" dedi.

"Varsa bir babayiğit..."
Arınç, Türkiye'de artık sosyal beraberliğin, toplumsal kardeşliğin çok iyi bir noktada olduğunu, ayrımcılığı kaldırdıklarını, insan hakları ihlallerine son verdiklerine değinerek, şunları kaydetti: "Demokrasi düşmanlarının yargı önüne çıkmasını sağladık. Darbecileri koruyan hükümleri, sizlerin de oylarıyla referandumda kaldırdık. Şimdi 12 Eylülcüler, 28 Şubatçılar yargı önünde hesap vermeye hazırlanıyor. Çok güzel işler yapıyoruz. Siz karar verdiniz. Sizin kararınızla 26 maddesi değişti anayasanın. Geçici 15. maddesini yürürlükten kaldırdık. Bundan sonra varsa bir babayiğit; darbe yapmayı aklından geçirsin bakalım. Varsa aklını kaçırmış 3-5 kişi, hala cuntacılık yapsın bakalım. Geçti o günler. Bundan sonra demokrasi var.

Bundan sonra halk iradesi, millet iradesi var. Bundan sonra sandık var, seçim var. Beğenir yüzde 50 verir, beğenmez yüzde 7'ye düşürür. Millet iradesi böyle. 99 seçimlerinde birinci parti DSP idi, yüzde 22 oy almıştı. 3,5 sene sonra 2002 seçimlerinde oyu yüzde 1,5'e düştü. MHP yüzde 18,5 almıştı, 8,5'e düştü. Anavatan Partisi 15,5 almıştı, 5,5'e düştü. Biz yüzde 32 ile başladık, yüzde 47'ye, yüzde 50'ye çıktık."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com