Arınç'tan sabotaj iddiasına cevap

Arınç'tan sabotaj iddiasına cevap
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Afyon'daki patlamanın sabotaj olduğu iddiasına ilişkin, ''Patlama sabotaj ise Sayın Kılıçdaroğlu'na bu bilgileri kim verdi? Bilgi verenleri açıkça ifade etmeli'' dedi.
Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Başbakanlık Merkez Bina'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği toplantı yaklaşık 4 saat sürdü.
 
Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Afyon'daki patlamanın sabotaj olduğunu iddia eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.
 
Arınç şöyle konuştu:
 
"Afyonkarahisar’daki patlamayla ilgili önemli olan gerekli soruşturmanın tamamlanmasıdır. Bu konuda yapılan çalışmaları hepimizin önemsemesi gerekti. Kılıçdaroğlu’nun patlamanın sabotoj olduğu iddialarıyla ilgili açıklamalarını duyunca ben de irkildim doğru olabilir mi diye. Sayın Kılıçdaroğlu ben öyle bir şey söylemedim diyorsa bunu açıkça ifade etmesi gerekir. Bu doğru ise bizim konuyu Kılıçdaroğlu’na sorup elindeki bilgi ve belgeleri istememiz gerekir.  CHP lideri bu konu hakkında sözünün arkasında durması gerekir.  Kensidise çağrıda bulunuyorum “ Yüzde 99 sabotaj" dediyse şu anda itibaren bunun doğruluğunu açıklamalıdır. Bu taça atılacak bir konu değildir."
 
Hediye tartışması
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Afyonkarahisar'daki patlamanın ardından, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in Vali İrfan Balkanlıoğlu'na yaptığı ziyaretteki hediyeleşmeye ilişkin, ''Kamuoyundaki eleştirilere doğrusu katılıyorum. Ve bu konuda Sayın Genelkurmay Başkanımızın hiçbir suçu olmadığına da inanıyorum'' dedi. Davranışın ''alaturka'' olduğunu belirten Arınç, ''O atmosferde bu gerekli miydi? Bence hiç gerekli değildi'' dedi.
 
Şehitlerin kimlik tespitleri
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Afyon'daki patlamaya ilişkin ''20'ye yakın şehidimizin kimlik tespitleri tamamlanmış durumda. Sanıyorum ki 1-2 gün içerisinde de diğer tespitlerimiz yapılmış olacak. Dolayısıyla ailelerine verilmesi ve şehitlerimizin defnedilmesi birkaç gün içinde mümkün olabilecektir diye düşünüyoruz'' dedi.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com