"Arka sıralara çekilip üzüm yiyorlar.."

"Arka sıralara çekilip üzüm yiyorlar.."
Meclis Başkanvekili Mehmet Sağlam milletvekillerinden yana dertli...

Meclis’in yeni başkanvekili AKP’li Mehmet Sağlam, Meclis’in çalışma düzenini bozduğunu söylediği milletvekillerinden yakındı: “Susun diyorsunuz susmuyorlar. İlk günkü yönetimde 80-90 defa lütfen demişim kimse aldırmıyor.”

Mehmet Sağlam, eski YÖK başkanı ve eski bakan. Dört dönemdir Meclis’te milletvekili. Bu dönem, Meclis Başkanvekilliği’ne seçildi. Geçen haftaki ‘şerefli terörist’ tartışmalarına da sahne olan gergin Genel Kurul oturumlarını o yönetti. Sağlam, haftanın stresini AKP’nin Kızılcahamam kampında attı. Kamp öncesinde eşofmanlarını giyip spor yaparken konu Meclis’teki tartışmalara geldi. “Meclis"in içtüzük maddelerine bakıyorum. Yazılı veya sözlü izin alınarak konuşulur” diyen Sağlam’a göre bazı milletvekilleri söz almadan ellerini havaya kaldırıp bağırarak konuşuyor:

“Susun diyorsunuz susmuyorlar. Yapacağınız bir şey yok. Bırakınca bu defa grup başkanvekilleri bağırıyor, ‘Niye susturmuyorsun adamı’ diye. İlk günkü yönetimde 80-90 defa ‘lütfen’ demişim, kimse aldırmıyor. Bu kurumun bu millete günlük ve saatlik maliyeti var. İnanın mesela (Perşembe günü) birisi bir kargaşa yapıyor ara verdim diye arkaya çekiliyorlar. Orada üzümler, yemekler, meyveler, yiyorlar.”

‘Adam müsaade almıyor’

Kendisinin oturumu sinirli yönettiğine dair eleştirileri de Sağlam, “Hiç kimse sinirlenmekten, bağırmaktan hoşlanmaz. Adam sözümü dinlemiyor, müsaade almıyor. Bunlar inanın 8 -10 kişiyi geçmez. Bunlara bir çare düşünmemiz lazım. Tüzüğe göre müsaade almış, izin vermiyorsam bunu eleştirin. Kendi kendimizi frenlersek kavga olmaz. Ortada hiçbir sebep yokken de elini kaldırarak geliyor yürüyor” diye yanıtladı. (Radikal)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com