Arkadaşlar Kayseri İşini İyi Anlatamadı!

Arkadaşlar Kayseri İşini İyi Anlatamadı!
Deniz Baykal partisinin Kayseri iddialarına hem destek verdi hem de eleştirdi...

CHP eski Genel Başkanı Baykal, CHP'nin Kayseri iddialarına hem destek verdi hem de eleştirdi: Bizzat AKP'li belediye başkanının bilgisi dahilinde yapılmış, orada birçok yolsuzluk kanalı açılmış. İnsanlar bu anlatıldığında başta anlayamadı. Etraflıca anlatılmalıydı

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'dan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı “Kayseri” dosyasına hem destek hem eleştiri geldi. TBMM kulisinde gazetecilerle sohbet eden Baykal, şöyle dedi: “Kayseri konusunu arkadaşlar anlatamadı. Öyle birkaç cümle ile değil etraflıca anlatılmalıydı. İnsanların kafasında soru işaretleri kaldı. Söylenecek olan orada organize bir yolsuzluk yapıldığı ve bunun örtbas edildiği olmalıylı. Başbakan'a 'sen bu adamların arkasında duramazsın kardeşim' denmeliydi. 'Burada şu yolsuzluk vardır. Şu kişi şununlu ilişkilidir. Şu kadar parayı şu kişi aldı' şeklinde yapılması gerekirdi. Bunlar apaçık anlatılmalıydı. Bizzat AKP'li Belediye Başkanı'nın bilgisi dahilinde yapılmış. Böyle bir şey olabilir mi? Bunu kim savunabilir? Bir çok rüşvet kanalı açılmış. Paralar alınıp verilmiş. Bu açık açık anlatılıyor.”

CHP'li Ahmet Ersin'in “Cumhurbaşkanı kefil oluyor. Kefaleti ne zaman başladı acaba? Yolsuzluk iddialarının ortaya çıkmasından önce mi?” diyerek lafa girmesi üzerine Baykal, “Belediye Başkanı'na nasıl kefil olabiliyor? Buna açıklık getirmeliydi Sayın Cumhurbaşkanı. Belediye Başkanı'nın bu olayın dışında mı olduğunu söylemek istiyor, yoksa olaya mı kefalet ediyor, buna açıklık getirmeliydi” yorumu yaptı.

Neden konuşmadı?

CHP'nin Olağanüstü Kurultayı'nda neden konuşma yapmadığı konusundaki sorular üzerine Baykal, kongrede konuşma yapmasının gündemde olmadığını belirtti. Baykal, “Çarşaf liste olması için önerge verilmeyince konuşmam içinde bir gerekçe kalmadı” dedi.

Yumurta davası

Van'da kendisine yumurta atılması davası konusunda ifadesinin istendiğini bir soru üzerine açıklayan Deniz Baykal, “Bunun için Enis Tütüncü ile beni Van'a çağırıyorlar. Ama ben burada savcılık aracığı ile ifade vermeyi düşünüyorum” dedi.

KIŞI BOZAYLA GEÇİRMEK LAZIM!

Baykal, kulisteki sohbetinde Ankara'da salep ve bozanın nerede içileceğini milletvekilleri ve gazetecilere sordu. Ardından da, “Akman'da içilir. Akman'ın yeri nerede biliyor musunuz? Kızılay'daki değil, Ulus'ta. Sabah erkenden gideceksin bir boza üzerine güzel bir fındık.. Lezzetine doyum olmaz. Kışı böyle güzel geçirmek lazım bozayla saleple” dedi. Milletvekillerinin, “Buradan hangi mesajı çıkarmak gerekiyor. Bu son kış mı demek istiyorsunuz?” sorusu üzenine gülüşmeler yaşanırken Baykal, “Yok estağfuralluh” diye konuştu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com