Armut ağacı, sonbaharda ikinci kez çiçek açtı

Armut ağacı, sonbaharda ikinci kez çiçek açtı
Hisarcık ilçesinde bir armut ağacı, sonbaharda ikinci kez çiçek açıp meyve verdi.

Hisarcık ilçesinde bir armut ağacı, sonbaharda ikinci kez çiçek açıp meyve verdi.
Yeşilhisar Mahallesi'nde yaşayan emekli memur İbrahim Zengin (47), Çok Programlı Lise ihata duvarı dibindeki yazlık armut ağacında ekim ayında oluşan tomurcuk ve meyvelerin görenleri şaşırttığını söyledi. Kış armudu dışında bu mevsimde meyve veren armut ağacını ilk kez gördüğüne dikkati çeken Zengin, şöyle konuştu:
''Bu armut ağacını yaklaşık 15 yıl önce rahmetli Süleyman Tosun dikmişti. Armut ağacı yol kenarında olduğu için meyvelerini mahallede oturanlar yemektedir. Bu yıl yaz aylarında armut ağacının ilk meyvelerini yedik. Bir süre önce aynı armut ağacının birçok dalında çiçek açtığını görünce, (Belki yalancı bir çiçektir, bu mevsimde meyve olmaz) diye düşündüm. Ancak zaman geçtikçe armutların bir bir ortaya çıkmasına çok şaşırdım. Armut ağacının bazı dallarında halen çiçek mevcutken, bazı dallarında ise irili ufaklı armutlar büyümeye devam ediyor.''
Yetkililer ise armut ağacının ekim ayında çiçek açarak meyve vermesinin Türkiye'de meydana gelen iklim değişikliğin güzel bir kanıtı olduğunu vurgulayarak, ''Doğanın dengesi insanlar tarafından bozuldu. Meyve veren bir ağacın ikinci kez tekrar çiçek açarak meyve vermesi normal bir olay değildir'' dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com