Arnavutluk Başbakanı Türkiye’ye geliyor

Arnavutluk Başbakanı Türkiye’ye geliyor
Arnavutluk Başbakanı Sali Berişa, 5-6 Nisan 2012 tarihlerinde Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Başbakanlık Basın Merkezi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, ziyarette konuk başbakana, üst düzey yetkililer ve işadamlarından oluşan bir heyet refakat edecek. Berişa, Ankara’daki temasları çerçevesinde Başbakan Erdoğan ile başbaşa ve heyetlerarası yapacağı görüşmelere ilave olarak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek tarafından da kabul edilecek.

Konuk başbakan, Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenecek Türk-Arnavut İş Forumu’na katılarak, Arnavutluk’ta halihazırda yatırımları bulunan ve yatırım yapmayı planlayan Türk iş çevreleriyle de bir araya gelecektir.

Ziyaret sırasında, iki ülke arasındaki işbirliğinin hukuki temellerini oluşturan çerçeve anlaşmalarının tamamlanması amacıyla “Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi ile Arnavutluk Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi Arasında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı” ile “Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ile Arnavutluk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Arasında Diplomatik Arşivler Arasında İşbirliği Anlaşması” imzalanacak.

Başbakanlık açıklamasında ayrıca, “Dost ve müttefik Arnavutluk Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Berişa’nın yapacağı bu ziyaret, iki ülke ve halkları arasında mevcut dostluk, kardeşlik ve işbirliği ilişkilerinin pekiştirilmesine; ikili, bölgesel ve uluslararası konular hakkında kapsamlı görüş alışverişinde bulunulmasına imkân sağlayacaktır” denildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com