Arnavutluk'ta kar yükseliği 4 metre ulaştı!

Arnavutluk'ta kar yükseliği 4 metre ulaştı!
Yoğun kar yağışı Arnavutluk'ta hayatı felç etti...

Arnavutluk'ta yağan yoğun kar hayatı felç etti. Kuzey ve Kuzey Doğu bölgelerinde kardan dolayı çok sayıda köye ulaşım kapandı. Binlerce kişi mahsur kaldı.

Hükümetin kurduğu Kriz Masasında telefon çağrıları durmuyor. Köylüler, gıda stoklarının bittiğini söylüyor ve acilen yardım arıyor. Her dakika hasta sayısının artığı ve ilaç eksikliğinden dolayı zor durumda olduklarını bildiriyorlar. Hamile olan kadınların hayati tehlikeyle karşı karşıya kaldığı için yardım isteniyor.

Savunma Bakanlığının tahsis ettiği helikopterlerle ulaşımın kesildiği bölgelere gıda ve ilaç  yardımı başladı. Kötü hava koşullarından dolayı helikopterlerin de köylere yaklaşmaları tehlikeli oluyor.

Hastalar, yollardan kar yığınlarını açan makinelerle taşınarak hastaneye ulaşılmağa çalışılıyor. Yoğun kardan dolayı bazı evlerin çatıları da çöktü.

Uzun zaman karla boğuşan Arnavutluk'ta 14 gündür Pukes , Dibres, Kukesit, Shkodres, Tropojes bölgelerindeki halk mahsur durumda.

Bu günlerde Arnavutluk?ta elektrik yetersizliği de hissediliyor. Hükümet elektrikte tasarruf yapılması için çağrı yapıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com