Arpa İle Ağır İsterim Başka İhsan İstemem

Arpa İle Ağır İsterim Başka İhsan İstemem
Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın görkemli açılış töreninde atıyla cirit gösterisi yapan Baki dedeye Başbakan hayran oldu. İşte ayrıntılar...

Erzurum'da önceki akşam gerçekleştirilen Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın görkemli açılış töreninde atıyla cirit gösterisi yapan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın takdirini kazanan 83 yaşındaki Baki Bayraktutan, Başbakan'dan atı için ahır ve arpa istedi.

CİRİTÇİ BAKİ DEOENİN GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Üniversiteler Kış Oyunları'nın açılış töreninde gösteri yapması için yapılan teklifi, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın katılacağını öğrendiği için kabul ettiğini ifade eden Bayraktutan, "Açılış töreni için Başbakan ve Cumhurbaşkanı gelecek diye rica ettiler, gittim. Bir hafta kadar devam ettik çalışmalara, biraz yorulduk ama Başbakan'a feda olsun. Başbakan'ı seviyorum, Onun için geldim, karşıladım." dedi.

Başta Başbakan Erdoğan olmak üzere tüm izleyicilerin takdirini ve beğenisini kazanan 56 yıllık ciritçi Bayraktutan, açılış törenindeki gösterisi için herhangi bir ücret almadığını vurguladı. İşsiz olduğunu ve yaşlılık maaşı almadığını da dile getiren Bayraktutan, bir yıl önce eşini kaybettiği için eniştesinin yanında kaldığını kaydetti. Başbakan Erdoğan'dan atı için ahır ve arpa isteyen Bayraktutan şöyle konuştu: "Atımızı kendimiz idare edip bakıyoruz. Devlet arpa vermedi. Başbakan'ımın Allah canına sağlık versin, bize bir yardım yapsın, arpa yardımı yapsın, bir şey istemiyorum. Bir de ahırım yok, ahır istiyorum."

"BEYEFENDİ CİRİTİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ"

Dün Ağrı'ya gitmeden önce Erzurum Havalimanı'nda açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, 'Yaşlı amcamız 83 yaşındaymış. Atın üzerinde başı çekmesi çok önemliydi. Ayakta alkışladım. Cirit sporunu bundan sonra adeta yaygın hale getireceğiz' diye konuştu. Erdoğan, bu sırada Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ı yanına çağırarak 'Beyefendi ciriti yaygınlaştıracağız' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com