Arsenikli su anonsu stand boşalttırdı

Arsenikli su anonsu stand boşalttırdı
İzmir Enternasyonal Fuarı'nda (İEF) su arıtma cihazı tanıtımında 'arsenikli su' haberlerini ziyaretçilere hoparlörden dinleten firmaya İZFAŞ yönetiminden 'Standı boşaltın' talimatı geldi.

Hyundaı marka su arıtma cihazını üç yıldır pazarlayan İstanbullu 24 yaşındaki Ahmet Aydemir, bu yıl ilk kez İzmir Enternasyonal Fuarı'na (İEF) katıldı. 12 metrekarelik standa bin 800 doları peşin ödedi. Fuar için özel olarak hazırlanan stantta dört personel ile tanıtıma başlandı. Su arıtma cihazı tanıtımında Star Ana Haber Bülteni'nde Uğur Dündar'ın İzmir'de üç yıl önce gündeme gelen sudaki arsenik sorununu anımsattığı haberin şu anonsu kullanıldı:

"İzmir'in şebeke suyunda iki yıl arsenik tespit edilmesi ülke gündemine bomba gibi düşmüştü. Ne var ki konu unutuldu. Ülkemizde pek önemsenmeyen konu, dünyada çok önemli bir yeri koruyor. ABD'de arsenikli su nedeniyle 13 milyon kişinin kansere yakalanma riski yüksek bulundu."

Uğur Dündar'ın bu anonsun stantdan yüksek sesle ziyaretçilere dinletilmesi, İZFAŞ yönetimini harekete geçirdi. Standın önce elektrik ve suyu kesildi ardından "Boşaltın" dendi.

Şirketin sahibi 24 yaşındaki Ahmet Aydemir, bugün öğle saatlerinde İZFAŞ'tan gelen görevlililerin önce standın elektrik ve suyunu kestiğini ardından da boşatmalarını istediklerini belirterek, “Biz kötü birşey yapmadık. Sadece sorunu anlatan bir haberin görüntüsünü değil sesini kullandık. Bu sesten rahatsız olmuşlar" dedi.

Şirketin proje sorumlu 37 yaşındaki Tamer Aydın, “Arkadaşlar burada arsenikli suyun tehlikelerini anlatan haberi hoparlörden vermişler. Bu da birilerinin ağrına gitmiş stand kapatma yoluna gittiler. İZFAŞ yetkililerine ulaşmaya çalıştım ama kimse bizimle muhattap olmuyor. Standımı kapatamazlar, sözleşmemde böyle bir şey yok. Ben bu kadar masraf yaptım. Reklamı yaptım, özel stand yaptırdım. İki günlük zararım 10 bin lira. Uzlaşma yoluna gittim. CHP İl Başkanlığı'na, Konak İlçe Başkanlığı'na gittim. “Arkadaşlar bir hata yapmış, daha dikkatli oluruz' dedim. İnsanlara sudaki tehlikeyi anlatıyoruz. Bunları herkes söylüyor suç değil, biz söyleyince mi suç oluyor? Ben yedi göbek CHP'liyim. Partime zarar vermek istemem. Ama bu anlayışla zorla AKP'li olacağım" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com