Arsenikli su ölçümünün pahalı olması, inceleme yapmaya engel

Arsenikli su ölçümünün pahalı olması, inceleme yapmaya engel
Afyonkarahisar'daki arsenikli suların ölçümü, fiyatın yüksek olması nedeniyle yapılamadığı belirtildi.

Afyonkarahisar'daki arsenikli suların ölçümü, fiyatın yüksek olması nedeniyle yapılamadığı belirtildi. 8 köyün suyunda yüksek oranda arsenik olduğu tespit edildiği ancak henüz bir çalışmanın yapılmadığı bildirildi.
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) toplantısında köylerin arsenikli suları gündeme geldi. İGM'nin daha önceki araştırmalarında Sinanpaşa ilçesine bağlı Çalışlar Köyü'nün içme suyunda çok miktarda arsenik bulunduğu ancak henüz bir çalışma yapılmadığı tartışıldı.
MHP Grup Başkanı İsa Çağa, bu konunun insan sağlığı için önemli olduğunu, gerekli çalışmaların yapılması için acil çözümlerin bulunması gerektiğini söyledi. İGM Başkanı Salih Sel ise, daha önce de bu konu üzerinde kapsamlı bir çalışma yaptıklarını ancak Hıfzıssıha enstitülerinde arsenik ölçümlerinin pahalıya yapıldığını söyledi. Bir ölçümün 4 bin 500 TL'ye yapıldığını anlatan Sel, pek çok köyde ölçüm yapılması halinde rakamın çok yükseleceğini söyledi. Sel, sorunun çözümü için gerekli yerlere başvurulacağını da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com