ARTAN SICAKLAR, KLİMA İHTİYACINI ARTIRDI

ARTAN SICAKLAR, KLİMA İHTİYACINI ARTIRDI
ARTAN SICAKLAR, KLİMA İHTİYACINI ARTIRDI

AYDIN - Gelişen teknoloji ile birlikte lüks olmaktan çıkıp hayatın bir parçası haline gelen klimalar, en önemli ihtiyaçlardan biri haline geldi. Yazın aşırı sıcaktan kışın ise soğuktan koruyan klimaların kalitesiz olması hem sağlığa hem de ekonomiye zarar verdiği belirtildi.
Türkiye’de bir çok işyeri ve konutu yıllardır iklimlendiren İhlas Klimanın Aydın Sorumlusu Ömer Yalmancı, konutlardan araçlara, okullardan iş yerlerine kapalı her ortamda kullanılan klimaların bilinçli kullanılmasını ve daha da önemlisi satın alırken bilinçli davranılması gerektiğini söyledi.
KLİMA ALIRKEN BAZI HUSUSLAR DİKKAT EDİLMELİ
Özellikle ülkenin en sıcak illerinin başında gelen Aydın’da klimanın artık lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç duyulan bir cihaz olduğunu belirten Ömer Yalmancı, sadece “Bir klima cihazım olsun” mantığı ile hareket edilmesinin yanlış olduğunu vurguladı. Kalitesi kanıtlanmış ürünlerin tercih edilmesinin hem konfor hem de yakıt sarfiyatındaki ekonomikliği bakımında önemli olduğunu kaydeden İhlas Servis Müdürü Ömer Yalmancı, “Uzun yıllar beraber olacağımız klimayı satan firmanın tüketici memnuniyetini ilke edinmiş, tüketicisini bilgilendiren, keşif ve montaj hizmetini sorunsuz gerçekleştirebilen, servis ağı güçlü, kaliteden taviz vermeyen bir firma olmasına dikkat edilmelidir. Klima satın alırken kullanılacak cihazın modeli tercihi ve kapasitesi hakkında uzman kişilerin tavsiyeleri dikkate alınmalıdır. Isıtılması ve soğutulması düşünülen alanın ısı kayıplarının ne kadar olduğu, hangi model klimanın kullanılması gerektiği önemlidir. Elektrik enerjisini konfora dönüştüren cihazlar olarak da tarif edebileceğimiz klimaların ısıtma ve soğutma kapasiteleri binanın yapısına, iç ve dış ortam şartları gibi birçok parametreye bağlıdır ve mutlaka uzman kişiler tarafından hesaplandıktan sonra tavsiye edilen ürün alınmalıdır” diye konuştu.
Teknolojideki gelişmelerle bütünleşen klimaların artık oldukça ekonomik ve sessiz hale geldiğini ve elektrik harcamaları ve bakım maliyetlerinin azaldığını belirten Yalmancı, Aydın gibi bir coğrafyada klima kullanmadan yaz mevsimi geçirmenin zor olduğunu belirterek “Yeni cihazlarda az enerji harcanarak çok kaliteli hava elde edilmektedir. Isıtma ve soğutma özelliklerinin yanında teneffüs ettiğimiz havayı kötü koku ve partiküllerden arındırarak temizlemektedirler. Klimalarda uygulanan elektrostatik ve karbon filtreleme yöntemlerine antifungus kaplama özelliği de eklenerek sterilizasyon artırılıp hava kalitesi yükseltildi” dedi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com