Artçı depremler sürüyor

Artçı depremler sürüyor
6 büyüklüğünde depremle sarsılan Fethiye Ölüdeniz'de saat 15.49 ve 15.50 sıralarında merkezüssü yine Ölüdeniz açıkları olan 4.9, ve 4.7 büyüklüğünde iki ayrı deprem daha meydana geldi.
Akdeniz Bölgesi ve Güney Ege, bugün öğleden sonra Richter ölçeğine göre 6.0 büyüklüğündeki depremle sallandı.
 
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün merkez üssünü Ölüdeniz açıkları olarak saptadığı deprem saat 15.44'te meydana geldi. Yerin 19.6 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Antalya'dan İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedildi. Başta Fethiye ve Marmaris olmak üzere merkez üssüne yakın yerleşim alanlarında şiddetli hissedilen deprem sırasında halk panik içinde sokaklara döküldü. 
 
FETHİYE AÇIKLARINDAKİ DEPREM EGE"Yİ SALLADI
 
MUĞLA'nın Fethiye İlçesi Ölüdeniz açıklarında meydana gelen 6.0 şiddetindeki deprem paniğe neden oldu. Özellikle Marmaris, Fethiye, Köyceğiz ve çevre ilçelerde insanlar sokaklara çıktı.
 
Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Muğla'nın Fethiye İlçesi'ndeki Ölüdeniz açıklarında bugün saat 15.44'te yerin 19.6 kilometre derinliğinde, 6.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Özellikle Fethiye, Marmaris, Bodrum, Köyceğiz, Milas ve çevre ilçelerle Yunanistan'ın Simi (Symi) Adası'nda, İzmir, Aydın ve Denizli'nin de aralarında yer aldığı Ege illerinde hissedildi. Deprem nedeniyle panikleyenler sokaklara fırladı. İlk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadığı öğrenildi. Polis, jandarma ve belediye ekiplerinin, çevre köylerle bağlantı kurup zararlarının olup olmadığını öğrenmeye çalıştığı bildirildi.
 
DÜN DE SALLANMIŞTI
 
Muğla'da dün (cumartesi) de saat 17.33'te, merkez üssü Köyceğiz İlçesi'ne bağlı Balcılar Köyü yakınları olan 4.2 şiddetinde bir deprem meydana gelmişti. Deprem herhangi bir mal ve can kaybına yolaçmamıştı.AKDENİZ Bölgesi ve Güney Ege, bugün öğleden sonra Richter ölçeğine göre 6.0 büyüklüğündeki depremle sallandı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com