"Artık analar ağlamasın"

"Artık analar ağlamasın"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben gideceğim, bütün siyasi parti liderleri ile konuşacağım. Ne için konuşacağım, niçin konuşacağım; bu ülkede analar ağlamasın artık yeter. Bunun edebiyatı da yapılmasın” dedi.

Kılıçdaroğlu, TMMOB’un 42. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin en temel sorunlarının terör ve işsizlik olduğunu belirterek, terör olayının çözülmemesinin sorumlusunun ise siyaset kurumu olduğunu söyledi. 

Kılıçdaroğlu, “Çözümü ürettik, nasıl ele almamız gerektiğini söyledik. Bugün iki arkadaşımız gitti, Sayın Cemil Çiçek’e verdiler; ‘Terörü sonlandırmak mı istiyorsunuz, yol haritamız böyle olmalı’ dedik. Ben gideceğim, bütün siyasi parti liderleri ile konuşacağım. Ne için konuşacağım, niçin konuşacağım; bu ülkede analar ağlamasın artık yeter. Bunun edebiyatı da yapılmasın. Samimiysek terörü sonlandırmak konusunda herkes, bu ülkede yaşayan herkes elini taşın altına koymalı. Sen çözüm üretemedin, ben çözüm üretiyorum. Bana denebilir, ‘Ürettiğiniz çözüm yolu eksiktir, yanlıştır, tutarsızdır.’ Her türlü eleştir olabilir, saygılıyım eleştiriye. Ama ben onlara daha basit bir soru soracağım, benim önerimi beğenmiyorsan sen önerini getir ben sana destek vereceğim. Yeter ki bu ülkede artık anneler ağlamasın” diye konuştu. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com