“Artık balans ayarını millet sandıkta yapıyor"

“Artık balans ayarını millet sandıkta yapıyor"
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yüklenerek, "Neyi nereden vereceksin? Hangi programla vereceksin? Bu iş kasetle genel başkan olmaya benzemez. Senin maziden kara kutuların var" dedi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yüklenerek, 'Neyi nereden vereceksin? Hangi programla vereceksin? Bu iş kasetle genel başkan olmaya benzemez. Senin maziden kara kutuların var' dedi.
Darbe döneminin kapandığını, kimsenin darbe olacağını rüyasında görmemesi gerektiğini söyleyen Arınç, artık demokrasiye balans ayarını milletin sandıkta yaptığına dikkat çekti.
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Cumhuriyet Meydanı'nda halka seslenen Arınç, Kılıçdaroğlu'nun 1999 yılında Ecevit'in partisine müracaat ettiğini, fakat Ecevit'in kendisini kabul etmediğini iddia ederek, 'Bay Kemal'in Türkiye'de yapabildiği tek şey, SHP döneminde SSK genel müdürlüğüydü. Başka bir marifeti olmamıştır. Bu marifetindeki en büyük hataları SSK'yı batırmaktır. Hazineden sürekli para çekmek ve SSK'yı bir daha ayağa kalkamaz hale getirmek... Bu yüzden 1999 yılında genel müdürlüğü bitmiş, 'Aman ben parlamentoya kapağı atayım da kendimi kurtarayım' demiştir. 1999 yılında Ecevit'in partisine müracaat etmiştir. Ecevit, 'İstemem seni, sen SSK'yı batıran adamsın, sana güvenmiyorum' demiş. Bunların belgeleri o zamanlar gazetelerde yayınlandı' diye konuştu.
Kılıçdaroğlu'nun vaatlerini yerine getirmesinin mümkün olmadığını ileri süren Arınç, şunları söyledi: 'O yüzden, 'Ben şunu vereceğim, şunu asacağım, şunu keseceğim' gibi lafları bırak. Senin istikbalin yoktur. Senin maziden kara kutuların vardır. Sen o dönemlerin hesabını bile verememişsin. Neyi nereden vereceksin? Hangi akılla vereceksin? Hangi programla vereceksin? Bu iş, kasetle genel başkan olmaya benzemez. Devlet idare etmek ciddi iştir. Bu iş, Hakkari'de özerklikten bahsetmeye benzemez. Batman'a
gidiyor 'Genel af çıkartacağız' diyor. Maşallah. Ankara'da aklına gelmeyen Batman'da geliyor. Gelsin, Bozüyük meydanında da 'Özerklik, yerel yönetim şartını vereceğiz' desin. Ama şimdi lafı çevirdi. Çark ustası olduğu için çevirdi. Şimdi diyor ki, 'Ben özerklikten şunu kastettim. Yerel yönetimleri güçlendireceğiz'. Maşallah, keramet buyurmuşlar. Yerel yönetimleri güçlendirecekmiş. AK Parti 10 senedir ne yapıyor? Belediyeler kanununu biz çıkarttık. Belediyelere gelir kanununu biz çıkarttık. İl özel idareler kanununu biz çıkarttık. Biz zaten yerel yönetimleri güçlendirdik.'
AK Parti'nin en büyük başarılarından birinin çetelerle mücadele etmek olduğunu kaydeden Arınç, 'AK Parti'nin en büyük başarılarından biri de çetelerle mücadele etmektir. 3 kişi bir araya gelmiş, çete oluşturmuş. Çek senet tahsil ediyor. 5 kişi adam soyuyor, dağa kaçırıyor. 10 kişi bir araya gelmiş, kaset çeviriyor. Hepsinin kafasına balyoz gibi indik. Çete ve mafyaların 55 tanesini hakimin önüne çıkarttık. Köklerini kazıdık. Türkiye hukuk devletidir. Artık hiçbir çete nefes alamıyor. Artık bir suikastı
24 saat içerisinde aydınlatıyoruz. Hırant Dink cinayeti buna en güzel örnektir' dedi.
Darbe olacak diye kimsenin rüyasında bile görmemesi gerektiğini ifade eden Arınç, 'Tam 51 yıl önce milletin seçtiği Adnan Menderes hükümetine darbe yapıldı. O darbenin sonucunda 3 tane devlet adamını şehit ettiler. 27 Mayıs darbesini yaptılar. Aradan zaman geçti, muhtıralar verdiler. Bir daha zaman geçti, bir darbe daha yaptılar. Her darbe kendi anayasasını getirdi ve milleti her gün darbe korkusuyla yaşattı. Avrupalı siyasetçiler bana soruyorlar, 'Bir daha darbe olur mu' diye. Gazeteciler soruyorlar,
'Asker bir daha darbe yapar mı' diye. Bu ne kadar utanç verici bir durumdur. Asker niye darbe yapsın? Askerin görevi yurt savunmasıdır. Meşru hükümetleri devirmek değil ki. Biz askerimizi çok severiz.
Ama namlusunu millete çevirmiş olanı, darbe yapanı değil. Askerlerin görevi, yurt bağımsızlık kavgasına düşerse, vatanı savunmaktır. Bu bayrak uğrunda şehit ve gazi olmaktır. Ama darbe yapmak, hükümetleri devirmek, uyduruk mahkemelerde idam etmek askerin işi değildir. 8 buçuk yıllık iktidarımızda, önceden darbe heveslisi varsa bile kalmadı. Cuntacılık yapmak isteyen varsa kalmadı. Türkiye'de demokrasi var. Kimse gece rüyasında bile darbe olacak diye görmesin. Kimse böyle şeyleri aklına bile getirmesin. Artık demokrasilerde balans ayarını millet sandıkta yapıyor. O yüzden 75 milyon insan AK Parti'ye ne kadar teşekkür etse azdır' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com