Artık beş öğün çikolata yiyebilirsiniz

Artık beş öğün çikolata yiyebilirsiniz
Kilo alacağım diye çikolata yemiyorsanız artık bu eziyete son verebilirsiniz. İngiltere'deki Warwick Üniversitesi uzmanları tadını bozmadan çikolatanın içindeki yağı yarıya indirdi.
Çikolata sevenlere İngiliz bilim insanlarından iyi haber var. Uzmanlar meyve suyuyla çikolata yapmayı başardı. Arwick Üniversitesi'nden bir grupm bilim insanı çikolatanın içindeki yağın yarısının yerine elma, portakal ve kızılcık suyu damlacıkları kullanarak aynı tadı elde etti. 
 
Bu teknik siyah, sütlü, beyaz gibi tüm çikolata türlerinde sonuç verdi. Ancak uzmanlar üründe meyve tadı alındığını kabul etti.
 
Meyve suyu yerine su ve C vitamini karışımı seçeneği kullanıldığında daha fazla çikolata tadı elde edilebiliyor. Warwick Üniversitesi uzmanları tarafından geliştirilen bu teknik, kakao ve sütten elde edilen yağın yerine meyve suyu kullanılıyor. 
 
Uzmanlar geliştirilen yeni teknikte çikolatanın yumuşak tadının kaldığını söyledi. Araştırmayı yapan ekibin başında yer alan  Dr. Stefan Bon New Orleans'ta düzenlenen Amerikan Kimyagerler Topluluğu'nun yıllık toplantısında yaptığı sunumda "Biz bir sağlıklı çikolata şekerlemesi geliştirmenin başlangıç aşamasındayız. Bu yaklaşım tam bir çikolata ama yağ yerine meyve kullanılıyor" dedi. 
 
Şimdi bu yeni tekniğin yemek endüstrisi tarafından kabul edilip düşük yağlı çikolata yapmaları umuluyor.(SNK)
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com