"Artık bıçak kemiği parçaladı"

"Artık bıçak kemiği parçaladı"
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Artık bıçak kemiği parçaladı, esnaf yok oluyor" dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Artık bıçak kemiği parçaladı, esnaf yok oluyor' dedi.

Palandöken, bir dizi programa katılmak üzere Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile geldiği Eskişehir'de gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkenin her yerini karış karış, dükkan dükkan gezip ekibiyle birlikte esnafın emarını çektiğini ve her taraftaki sıkıntıların birbirine çok benzediğini söyledi. Sigara yasağından dolayı işini kaybeden kahveci esnafının işsizlik sigortasından faydalandırılmasını talep eden Bendevi Palandöken, 'Bakın, havalar artık soğuyor. Bundan onra kahveci esnafının işi zor. Para istemiyoruz. Meselelerimizi çözün, kuralsızlığın önüne geçin. Nasihat dönemi artık bitti. Önceden bıçak kemiğe dayandı diyorduk, ama artık kemikte kalmadı. Çünkü, bıçak kemiği parçaladı. Esnaf yok oluyor, esnaf S.O.S. veriyor. Ülke genelinde diğer toplumsal kesimlere verilen teşvik ve desteğin yüzde 1'i esnafa verilseydi, Türkiye şaha kalkardı' diye konuştu.
TESK Genel Başkanı Palandöken, esnafın ve KOBİ'lerin kredi ihtiyaçlarının giderilmesi, vergi ve SGK prim borçlarının yeniden yapılandırılması hususundaki taleplerinin de biran önce sonuçlandırılmasını istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com