Artık ''Hayvan Partisi'' de var!

Artık ''Hayvan Partisi'' de var!
Bir grup genç, işi gücü bırakıp parti kurdular ve siyasete atıldılar. Siyasi yelpazenin ne sağında ne de solunda yer alıyorlar. Hedef kitleleri hayvanlar. Amaç, hayvanlar adına politikalar geliştirmek.

Hayvanlarla ilgili yapmak istedikleri çok şey var. Öncelikle hayvanseverlerle ilgili oluşan kötü imajı değiştirmek istiyorlar. Asıl hedef ise hayvanların haklarının anayasal güvence altına alınmasını sağlamak.

Parti kurucuları amaçlarını şöyle anlatıyor: "Biz hayvanların, yeni yazılacak anayasada korunma altına alınmasını istiyoruz. Ceza kanunu ile hayvanlara eziyet ve kötülük edilmesinin cezalandırılmasını istiyoruz. Hayvan haklarının yasa yapıcılarının görüş alanına girmesini sağlamak için politikalar üretmek istiyoruz. Her canlının onurlu bir şekilde yaşama ve onurlu bir şekilde ölme hakkı vardır. Bunu yapabildiğimiz kadar gerçekleştirmeye çalışacağız."

Partinin logosunun üzerinde ise bir eşek var.

Kurucular, "Eşekler bütün dünyanın yükünü taşıyan hayvanlardır. Biz koyunların da ineklerin de eşeklerin de haklarını gündeme getirmek için kurulduk." diye ekliyorlar.

Dikkat geyik çıkabilir! şeklindeki tabelaları değiştirmek için de harekete geçecekler. Bu uyarıların "Geyiklerin yaşam alanından geçiyorsunuz" şeklinde düzenlenmesini sağlamayı hedefliyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com