Artık her gün süt olmayacak

Artık her gün süt olmayacak
Okul sütü için anlaşma sağlanırsa yeni ihale yolda

Uygulanmaya başlandığı ilk günden itibaren pek çok ilköğretim öğrencisinin zehirlenme şikâyetiyle hastaneye yatmasına yol açan Okul Sütü programının yeni eğitim döneminde sürdürülmesi için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’ndan görüş alınacak. Uygun görüş alınırsa program için yeniden ihaleye çıkılacak. Süt dağıtımı her gün değil, süt arzının fazla olduğu dönemde yapılacak.

MALİYET YENİDEN HESAPLANACAK

Zehirlenmelerle gündeme gelen Okul Sütü programının 2012-2013 döneminde de sürmesi için çalışma başlatıldı. Programın sürdürülmesi konusunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’ndan görüş alınacak. İlgili bakanlıklardan alınan görüşler sonrasında, Okul Sütü programının maliyeti, hangi tarihte başlayıp hangi tarihte biteceği, ne kadar dağıtım yapılacağı gibi ana hatlar yeniden belirlenecek.

Tarafların mutabakata varması durumunda da bir taslak hazırlanarak Bakanlar Kurulu’nun onayına sunulacak. Kararın çıkmasının ardından da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hangi bölgelere, hangi firmaların süt dağıtacağının belirlenmesi için ihale yapılacak. Okul Sütü dağıtımının süt arzının fazla olduğu dönemde yapılması bekleniyor. Yani sütler, başlangıç uygulamasından farklı olarak her gün değil, belli dönemlerde dağıtılabilecek. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com