“Artık öğrenciler çanta taşımayacak”

“Artık öğrenciler çanta taşımayacak”
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler beldesinde Seydiler İlköğretim Okulu ek dersliklerinin açılışını yaptı.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler beldesinde Seydiler İlköğretim Okulu ek dersliklerinin açılışını yaptı.
Açılış töreni için geldiği Seydiler beldesinde etrafını saran öğrenciler, Bakan Eroğlu'dan okul bahçesinde bulunan evin yıkılmasını istedi.
Açılış töreninde bir konuşma yapan Eroğlu, büyük hedefleri olmayan ülkelerin tarih sahnesinden silinmeye mahkum olduğunu söyledi. Türkiye'nin hedefinin de çok büyük olduğunu belirten Bakan Eroğlu, 21. asrın Türk asrı olacağını, okulların başlangıcından önce öğrencilerin kitaplarını bedava olarak sıralarının üzerlerine koyduklarını hatırlattı. Bakan Eroğlu, önümüzdeki yıldan itibaren öğrencilerin artık dizüstü bilgisayarla okula geleceğini, bu çalışmanın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Fatih Projesi kapsamında olduğunu iletti. Bakan Eroğlu, artık sırtta kitap taşınmayacağını anlatarak şöyle konuştu: 'Ellerinize birer tane bilgisayar verilecek, bunlar da her öğrencimize her çocuğumuza teslim edilecek. Bunlar için sizden para alınmayacak tamamen bedava olacak. Bu bilgisayarları Tayyip Amcanız size bedava verecek.'
AK Parti hükümeti döneminde 13 bin 600 kilometre bölünmüş yol yapıldığını dile getiren Eroğlu, Türkiye'deki bütün yolları bölünmüş yol yapacaklarını belirtti. Barajlar, göletler, sulama tesisleri, okullar, hastaneler ve modern tesisler yapmaya devam edeceklerini kaydeden Bakan Eroğlu, hükümet olarak bilhassa eğitime büyük önem verdiklerini aktardı. Konuşmaların ardından Eroğlu ve protokol üyelerinin katılımı ile kurdele kesilerek ek dersliklerin açılışı gerçekleştirildi. Bakan Eroğlu, sınıfları tek tek dolaşarak öğrencilerle sohbet etti.
Bakan Eroğlu, Seydiler'deki okul açılışının ardından Gömü beldesine gitti, burada partisi tarafından düzenlenen bir törene katıldı. Bakan Eroğlu, Gömü beldesi ve Emirdağ için yapılan yatırımları anlattı, askere gidecek gençlerle selamlaşarak fotoğraf çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com