“Artık oturduğumuz yerde duramayız”

“Artık oturduğumuz yerde duramayız”
Özçınar, Kütahya İşadamları Derneğince (KÜTİAD) düzenlenen ''Dış Ticaret'' konulu konferansta, yöneticisi olduğu otomotiv ve endüstriyel yağlar üreten Özçınarlar firmasının, 40'ı aşkın ülkeye ihracat yaptığını söyledi.

Kentteki işadamlarına önerilerde bulunan Özçınar, ''Sorunlarımızı aşıp ilimizi ve kendimizi geliştirmek için ilk önce bir araya gelip konuşmayı deneyelim'' dedi.
Özçınar, slayt sunumu eşliğinde dış ticarette dikkat edilmesi gerekenler, takip edilecek bürokratik kurallar, karşılaşılabilecek engeller, pazar araştırması, hedef belirlenmesi, Ar-Ge ve arz-talep dengesi gibi konulara ilişkin bilgi verdi.
Tüm engellere rağmen ümitsizliğe düşmedikleri ve inandıkları için önemli bir noktaya geldiklerini anlatan Özçınar, ''Kayseri, Konya, Denizli gibi illerde insanlar bir araya gelip konuşarak ve her şeyin müzakeresini yaparak kendilerini geliştiriyorlar. Bizim bu konuda biraz sıkıntımız var. Biz bazı arkadaşlarımızla zaman zaman günde birkaç kez bir araya gelip 'ne yapabiliriz' konusunda konuşup tartışıyoruz. Artık olduğumuz yerde duramayız'' diye konuştu.
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Meclis Başkanı Nihat Delen, Özçınar'a teşekkür ederek plaket verdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com