Aşağıkepen köyü karantinaya alındı

Aşağıkepen köyü karantinaya alındı
BİR KURDUN İSIRDIĞI KÖPEĞİN KUDUZ OLDUĞUNUN ANLAŞILMASI ÜZERİNE SİVRİHİSAR'IN AŞAĞIKEPEN KÖYÜ KUDUZ BÖLGESİ İLAN EDİLDİ

BİR KURDUN İSIRDIĞI KÖPEĞİN KUDUZ OLDUĞUNUN ANLAŞILMASI ÜZERİNE SİVRİHİSAR'IN AŞAĞIKEPEN KÖYÜ KUDUZ
BÖLGESİ İLAN EDİLDİ


Eskişehir'in Sivrihisar İlçesi'ne bağlı Aşağıkepen köyünde bir kurdun ısırdığı köpeğin kuduz olduğunun anlaşılması üzerine bölge karantinaya alındı.
Köy sakinlerinden Mesut Sülük'e ait çoban köpeği ile boğuşan kurdun kuduz olduğu şüphesi üzerine köpek vurularak öldürülmüş ve tahlil için Ankara'ya gönderilmişti. Yapılan testlerde vurulan köpeğin kuduz olduğu anlaşılınca köy, Sivrihisar Kaymakamlığı ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Karantina Bölgesi ilan edildi.
Köy Muhtarı Zeki Yuvalı, kuduz vakası sebebiyle köyde bulunan köpeklerin tamamına Sivrihisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kuduz aşısı yapıldığını ayrıca, koyun ve sığırlara da aşı yapılarak gereken tedbirlerin alındığını belirterek, 'Bu talihsiz olayın Kurban Bayramı'ndan önce meydana gelmesi yüzünden vatandaşlarımız kurbanlık hayvanlarını satamadıkları için ekonomik olarak çok zor durumda kaldılar' dedi.
Sivrihisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, köyde ürün yönünden bir sakıncanın olmadığı açıklanırken, köyün giriş ve çıkışlarına 'Kuduz, Karantina Bölgesi Her türlü Hayvanın Giriş ve Çıkışı Yasaktır' ibareli levhalar asıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com