Asansörde boynu kırıldı

Asansörde boynu kırıldı
Adana'da lise eğitimini yarıda bırakarak bir demircide çalışan 17 yaşındaki Zeynel Abidin Altay, bir evin penceresine takılmak için götürdüğü pencere demirinin asansöre sıkışması sonucu boynu kırılarak yaşamını yitirdi. Kardeşinin cenazesinin bulunduğu ta

Olay merkez Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi 81163 sokakta bulunan Berke Apartmanı'nda meydana geldi. Ailesine “okumayacağım” diyerek İMKB Atakent Lisesi 1'inci sınıftan ayrılarak eğitimini yarıda bırakan Zeynel Abidin Altay, evlerinin yakınlarındaki demir işleri yapan bir işyerinde çalışmaya başladı.

Ustası ve iş arkadaşıyla Berke Apartmanı'na gelen Zeynel Abidin Altay, 5'inci kata takılacak olan pencere demirlerini halatla bağlayıp arkadaşıyla birlikte dama çıkardı. İddiaya göre ev sahibi son kalan pencere demirini daha sonra taktırmaya karar verdi. Zeynel Abidin, ustasının “Damda çalınabilir, aşağıya indirelim” demesi üzerine dama çıktı ve pencere demirini asansöre koydu.

Pencere demiri koruma kapısı olmayan asansör ile duvar arasında sıkıştı. Sıkışan demirin boynunun kırılmasına neden olduğu Altay olay yerinde yaşamını yitirdi. Oğlunun ölümü üzerine olay yerine gelen 13 çocuk babası Bağ-Kur emeklisi Mehmet Altay, “Oğlum okumayacağım diyerek lise birinci sınıftan ayrıldı. Maddi durumumuz iyiydi. Kendisine oku dedim ama okumadı. İlahi adalet” dedi

Olay yerine ilk geldiğinde kardeşinin ölümünden haberi olmayan Mahmut Altay, yakınlarının tabut taşıdığını görünce çılgına döndü. Tabutu açıp, kardeşine son kez bakmak isteyen acılı ağabeyi yakınları engelledi. Sinir krizleri geçiren ağabey, “kardeşim ölemez. Onu götürmeyin” diyerek gözyaşı döktü.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com