Asayiş tedbirleri masaya yatırıldı

Asayiş tedbirleri masaya yatırıldı
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, köylerde asayiş tedbirleri masaya yatırıldı.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, köylerde asayiş tedbirleri masaya yatırıldı.
Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda yaptığı olağan meclis toplantısında ele alınan köylerde asayişin sağlanması ve bu konularla ilgili alınması gereken önlemler tartışıldı.
İlçe Kaymakamı ve Birlik Başkanı İsmail Çorumluoğlu başkanlığında yapılan toplantıya İl Genel Meclisi üyeleri, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Jan. Yüzbaşı Gökhan Tufan, daire müdürleri ve 47 köy muhtarı katıldı.
Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ile İlçe Jandarma Karakol Komutanı Jan. Yüzbaşı Gökhan Tufan birer konuşma yaparak, köylerde asyişin sağlanması için alınması gereken tedbirler konusunda köy muhtarlarını bilgilendirdiler. Konuşmasında, kamu düzeni ve asayişin sağlanmasında ortak işbirliği anlayışıyla muhtarların üzerine düşeni yerine getirmelerini isteyen Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, konu hakkında muhtarların üzerine düşen görevleri sıralandı ve geçmişe dönük çalışma örnekleri vererek yeni uygulama prensiplerini ayrıntılı şekilde anlattı.
Diğer taraftan Köylere Hizmet Götürme Birliği, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın 2009 yılında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verilen toplantıda, birliğin faaliyet alanları içersindeki köylerin sosyal ve ekonomik kalkınması, altyapılarının eksiksiz olarak tamamlanması konuları ele alındı. İl Özel İdaresi ve Köy-Des Projesi kapsamında 2010 yatırım yılı için ilçeye tahsis edilen ödeneklerle köy ve beldelerin yol, içme suyu, kanalizasyon, umumi tuvalet gibi ihtiyaçlarının birlik çalışmalarıyla giderileceği bildirildi.
Daha sonra birliğin 2009 yılı faaliyet raporu, kesin hesap görüşmeleri ve 2010 yılı faaliyet programı görüşüldü. Ardından yapılan Birlik Encümen seçimlerinde, İl Genel Meclisi Üyelerinden Halil İbrahim Karahan ve Suat Bilgili ile köy muhtarlarından Kayacık köyü muhtarı Abdullah Keskin ve Sazak köyü muhtarı Yaşar Karaduman birlik üyeliğine seçildiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com