Asgari ücret 701 lira makam aracı 13 milyon dolar

Asgari ücret 701 lira makam aracı 13 milyon dolar
Mecliste aylık 131 bin lira karşılığında 58 aracın kiralanma şokunun ardından devletin zirvesi ve bakanlar için 5 helikopterden oluşan üst düzey güvenlikli bir hava filosu kuruluyor.

Tanesi 13 milyon dolar

AKP'li Bakanların yakın mesafe uçuşlarda kullanacakları helikopterler, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından satın alınacak. Helikopterlerin teknik incelemeleri ve alım süreci ise bu konularda uzmanlaşmış olan Savunma Sanayi Müsteşarlığı üzerinden yürütülüyor. Agusta Westland AW-139 tipi yüksek güvenlikli helikopterler, 8 kişi taşıyabiliyor. Kabini VIP taşımaya uygun şekilde dizayn edilecek helikopterlerin her birinin fiyatı 13 milyon dolar.

Başbakan Erdoğan'ın yurtiçi gezilerde yakın mesafe uçuşlarında kullandığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde bulunan Sikosrky S-92 tipi OBA helikopteri gibi yeni alınacak Agusta'lar da Emniyet envanterinde tutulacak ancak güvenlik gerekçesiyle Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve bakanlar dışında kimse kullanamayacak. VIP hava filosunu genişletme projesi kapsamında OBA'nın yanına 2 adet Sikorsky S-92A helikopteri daha alınacak.
(SRE)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com