"Asıl Gündemimiz Bu Olmamalı"

"Asıl Gündemimiz Bu Olmamalı"
Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Ali Rıza Muslu yptığı açıklamada Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanmasını sağlayan, Milli Mücadelenin sonunu belirleyen Mudanya Mütarekesi görüşmelerinde Türk tarafını temsil eden İsmet İnönü'ye yapılan çir

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Ali Rıza Muslu yptığı açıklamada Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanmasını sağlayan, Milli Mücadelenin sonunu belirleyen Mudanya Mütarekesi görüşmelerinde Türk tarafını temsil eden İsmet İnönü'ye yapılan çirkin benzetmeyi kınadıklarını söyledi. Muslu ayrıca Türkiye'de çok daha ciddi sorunların olduğunu da belirterek;'Türkiye'de işsizlik var. Gündem bu olmalı.' Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Ali Rıza Muslu yaptığı açıklamada Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanmasını sağlayan, Milli Mücadelenin sonucnu belirleyen Mudanya Mütarekesi görüşmelerinde Türk tarafını temsil eden İsmet İnönü'ye yapılan çirkin benzetmeyi kınadıklarını söyledi.
Yeni Demokratik Laik Cumhuriyet devletinin bağımsızlığını ve egemenliğini onaylayan,Sevr Antlaşmasını ve Mondros Mütarekesini geçersiz kılan Lozan Antlaşmasını imzalayan, İnönü Savaşlarının muzaffer komutanı, ikinci Cumhurbaşkanı ve CHP ikinci Genel Başkanı İsmet İnönü'ye yapılan çirkin benzetmeyi ve yakışıksız saldırıyı hayretle ve teessüfle izlediklerini söyledi.
Ali Rıza Muslu konuşmasına şöyle devam etti:
' Türkiye Şehitlerine ağlarken, insanlar açlık sınırının altında yaşamaya mahkum edilirken, işsizlik alabildiğine artmışken işçi, memur, emekli mağdurken, çiftçi esnaf borç batağında mücadele ederken, Başbakanımız Kurtuluş Savaşı Kahramanımıza ve Cumhuriyetimizin kurucusuna haksız yakıştırmalarda bulunmakta ve yine gündem saptırma gayreti içine girmektedir. Partim ve partililerim adına bu çirkin saldırıyı nefretle kınıyorum.' şeklinde tepkisini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com