Asım Gündüz Caddesi esnafı dertli

Asım Gündüz Caddesi esnafı dertli
Kütahya Asim Gündüz Caddasi'nde bulunan esnaf dertli. Cumhuriyet Caddesi'nin trafiğe kapatılarak Alternatif yolun açılmasının ardında işlerinin azaldığını söyleyen Asım Gündüz Caddesi esnafı acil çözüm bekliyor.
Kütahya'nın ana caddelerinden biri olan Asım Gündüz Caddesi esnafı yöneticilerin sesini duymasını istediklerini söylüyor. Müşterilerininin park yeri sorunundan, çöp kovası sorununa kadar ve müşteri azlığından şikayet eden Asım Gündüz Caddesi esnafının düşüncelerini aldık.                                        
 
İsmail Elbaş (Kros spor): “Asım Gündüz Caddesi esnafları olarak defaaten sesimizi duyurmaya çalışsakta başaramadık. 
Cumhuriyet  Caddesi'nin trafiğe kapanması alternatif yolun devreye girmesiyle Asım Gündüz Caddesi, Ulu Cami, Dönenler Camii, müze , Döner Gazino baypas edilmiş oldu. Kütahya’mıza gelen ziyaretçiler vazodan dönüp giderlerken tarihi eserlerimiz ve konaklarımızla baş başa kaldı. Yemin törenlerinde gelen asker aileleri bile Vazo'dan öteye geçemeden gidiyorlar. Şehrimizin nüfus yoğunluğunu taşıyan; Zafer Tepe, Spor Kent, Sosyal Konutlar, Fatih, Yunus Emre, Cumhuriyet, 30 Ağustos, Vefa ve Gaybiefendi Mahallelerinden kalkan  toplu taşıma araçlarının tamamı Asım Gündüz Caddesine uğramadan yolcularını Azerbaycan Parkında,Telokomda, Belediye Çarşısında indiriyor. Tabiiki yöneticiler bunun böyle olduğunu biliyor lakin bizler uygulama nedenine anlam veremiyoruz. Asım Gündüz Caddesi'nde trafik terse dönse 30 Ağustos İlköğretim okulu şehrin ana hareket meydanı yapılsaydı bu sorunlar yaşanır mıydı? Konuyla ilgili dilekçelerimiz yıllarca komisyonlarda geçti, geçiyor, çıktı Eylül de derken buharlaştı. Şehir yapılanması değişiyor bölgemiz terk ediliyorsa esnaflar olarak bilgilenmek istiyoruz. 10 yıldır kaybettiğimiz maddi ve manevi hasarlarımızın tanzimini değil saygı istiyoruz.”
 
Mehmet Işıklı - Sevin Optik: Sıkıntımız ilk olarak park sorunu. Park süresi yarım saat olsa, müşteri sirkülasyonu daha fazla olur. Ayrıca, akşam saat 18.00 gibi cadde tamamen ölüyor. Birkaç esnaf kapattıktan sonra, buradan geçen insanları bırakın, esnaf bile korkacak hale geliyor. Kütahya'da genel olarak şehrin aydınlatılmasına yönelik büyük bir sıkıntı var. Sevgi Yolu'nun bile 20.00'den sonra gezilecek hali kalmıyor. Onun dışında, dükkân kiraları hakikaten pahalı. Şu caddede uzun yıllar ticaret yapan esnafın sayısı 7-8'i geçmez. "Ticaretimi devam ettireyim, az da olsa sürekli kazanayım" gibi mantalite yok. Kütahya'nın gelir seviyesinin düşük olması, kişi başına düşen harcama oranının az olması bizi de etkiliyor. Bu konularda rahatsızlığımız var.
 
Adnan Cura - Diva Collection: Asım Gündüz caddesi vatandaşa açılmıyor. Alternatif bir seçenek daha var; daha önce alınan karara göre trafiğin ters yöne doğru götürülmesi. Fakat bu yürürlüğe girmedi. Sevgi yolunun potansiyeli ile Asım Gündüz caddesinin aynı sisteme bağlanması için Belediye'nin Asım Gündüz caddesini trafiğe kapatması gerekiyor. Asım Gündüz caddesine bir ya da iki tane banka gelmesi bu caddeyi canlandırır. Vatandaş buraya gelmediği için esnaf çok muzdarip. İşlevsel olarak bir sıkıntı var. Park sorunundan dolayı müşteriler buraya pek rağbet etmiyor.
 
Yıldırım Uçar - Yıldırım Fotoğrafçılık: Hem araç park etme hem de müşteri yönünden çok büyük problemler var. Araba park edilemiyor, müşteri duramıyor. Burası ücretli park olduğundan beri insanlar artık arabalarını koyuyor ve akşama kadar araba buradan çekilmiyor. Dolayısıyla hiçbir müşterinin durup da buradan alışveriş yapma imkânı kalmıyor. Herhangi bir yatırım da yapılmıyor. Gördüğünüz gibi dükkânların çoğu •kapanmaya başladı, kiralar düşüyor. Müşterimiz çift park yapıldığında polis hemen, "Çekin" diyor. O zaman da müşteri, bizde alışveriş yapma imkânı bulamıyor. Herkes buradan taşınmayı, gitmeyi düşünüyor. Buna kesinlikle Trafiğin ve Belediye'nin çare bulması lazım. Belediye'ye tam 1 senedir telefon açıyoruz
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com