ASİMDER’DEN AZERBAYCAN KONSOLOSLUĞU’NA ZİYARET

ASİMDER’DEN AZERBAYCAN KONSOLOSLUĞU’NA ZİYARET
ASİMDER’DEN AZERBAYCAN KONSOLOSLUĞU’NA ZİYARET

IĞDIR - Iğdır’da Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, geçtiğimiz hafta Azerbaycan ile Ermenistan arasında çıkan çatışmalar nedeniyle Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu’na bağlı Iğdır Konsolosluğu’na destek ziyaretinde bulundu.
Geçtiğimiz hafta Azerbaycan ile Ermenistan arasında çıkan çatışmadan sonra ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, yönetim kurulu ve kurucu üyeleri ile birlikte Azerbaycan’ın Iğdır Konsolosluğu’nu ziyaret ederek, Azerbaycan devletinin yanında oldukları mesajını verdi. Başkonsolos Yardımcısı Asiman Aliyev ile görüşen ASİMDER yöneticileri, şehit olan Azerbaycan askerleri içinde başsağlığı dileklerinde bulundular. Burada bir açıklama yapan ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, Ermeniler geçmişte olduğu gibi bugün de şiddet ve insanlık dışı davranışlar içinde olduklarını söyleyerek, bölgede ateşkes olmasına rağmen Ermenilerin yaptıklarının kabul edilemez olduğunu söyledi. Gülbey, “Karabağ Türk yurdudur. Öz be öz Azerbaycan toprağıdır. 1992 yılında Rus ordusunun desteği ile savunmasız Azerbaycan halkını katleden, insanlık dışı olayları gerçekleştiren Ermeniler derhal Karabağ’ı terk etmelidir. Bizler sivil toplum örgütleri olarak Birleşmiş Milletlerin ve Dünya İnsan Hakları Teşkilatı’nın bu durumu görmezden gelmeyi bırakarak, taraflı davranmaya son vermesini istiyoruz. AGİT çerçevesinde sürdürülen görüşmeler yanlı ve taraflı hale dönüştürülmektedir. Azerbaycan devleti hepimizin bildiği gibi savaş seçeneğini son planda tutmaktadır. Ekonomi ve siyasi ambargolarla Ermenistan’a yüklenmektedir. 5 milyonluk Ermenistan’da Azerbaycan’ın ve Türkiye’nin uyguladığı ambargo nedeniyle 2 milyon bile Ermeni kalmamış, hepsi Ermenistan’ı terk ederek başka ülkelere yerleşmişlerdir. Ermeni diasporası Karabağ’ı işgal ettiğini sanıyor, ama bu işgalin Ermenistan’a verdiği zararı maalesef göremiyor. Biz ASİMDER olarak her zaman Azerbaycan devletinin haklı mücadelesine dünya kamuoyunda destek veriyoruz. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Çatışmalarda şehit olan Azerbaycan askerlerine Allah’tan rahmet ve Azerbaycan devletine başsağlığı dileriz” dedi.
Azerbaycan’ın Kars Başkonsolos Yardımcısı Asiman Aliyev de, ASİMDER’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ASİMDER kurulduğu günden bu yana Karabağ meselesinde hep Azerbaycan’ın yanında oldu. Bizi dünya kamuoyunda yaptığı faaliyetlerle destekledi, yalnız bırakmadı. Sayın Genel Başkanı’nda dediği gibi Azerbaycan devleti olarak savaşı son seçenek olarak görüyoruz. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in uyguladığı politikalar sayesinde Ermenistan Karabağ konusunda köşeye sıkışmıştır. Ekonomi ve siyasi politikalarımızı her geçen gün daha da güçlendirerek Ermenistan’ı Kafkaslarda tek başına kalan bir devlet haline getireceğiz. Karabağ meselesinde bize büyük destekleri olan başta Türk devleti ve yöneticiler olmak üzere tüm Türk halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com