Aşırı sağcı Le Pen geri dönüyor

Aşırı sağcı Le Pen geri dönüyor
Parti liderliğini iki yıl önce kızına bırakan 84 yaşındaki aşırı sağcı Fransız siyasetçi Jean-Marie Le Pen, Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılacak.

Fransa'da yabancı düşmanlığıyla tanınan aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi'nin kurucusu 84 yaşındaki Jean-Marie Le Pen, siyasete geri dönüş hazırlığında.
 
Ulusal Cephe Parti başkanlığını 2011 yılında kızı Marine Le Pen'e bırakan Jean-Marie Le Pen, 2014 yılındaki Avrupa Parlamentosu seçimlerine Fransa'nın güneydoğu bölgesinden adaylığını koyacağını açıkladı.
 
Le Pen, ''Siyaseti bırakmaya niyetim yok, hayatımın sonuna kadar siyaset yapacağım ve Avrupa seçimlerinde adaylığımı koyacağım'' dedi.
 
Jean-Marie Le Pen, Nazi işgali sırasında Musevilere yönelik soykırımı inkar ettiği için ve Müslümanlara yönelik hakaretlerinden dolayı Fransız mahkemeleri tarafından çoğu kez tecilli hapis ve para cezalarına çarptırılmıştı.
 
Jean-Marie Le Pen, 10 yıl önceki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda büyük bir sürprizle sosyalist aday Lionel Jospin'ın önünde yarışı ikinci sırada bitirerek önemli bir başarı sağlamıştı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com