Aşk adamı 4 yaşında!..

Aşk adamı 4 yaşında!..
Türkiye onu sokak röportajı yapan yerel bir televizyon kanalı muhabirinin elindeki mikrofona uzanarak aşık olduğu kızların isimlerini söylemesiyle tanıdı. Çağatay ve ailesinin yanı sıra aşık olduğunu söylediği kızlardan birinde Çağtay hakkında ilginç ko

Türkiye onu sokak röportajı yapan yerel bir televizyon kanalı muhabirinin elindeki mikrofona uzanarak aşık olduğu kızların isimlerini söylemesiyle tanıdı. Çağatay ve ailesinin yanı sıra aşık olduğunu söylediği kızlardan birinde Çağtay hakkında ilginç konuşmalrda bulundular.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan 4 yaşındaki Çağatay Alkan, Garp Linyitleri İşletmesi'nde memur olarak çalışan baba ve öğretmenlik yapan annenin iki çocuğundan biri. Uşak nüfusuna kayıtlı olan ve babasının işi nedeniyle Kütahya Tavşanlı'da ikamet eden Çağatay'ın mikrofona uzanarak ilanı aşk edecek kadar özgüven sahibi olmasında ailesinin sunduğu yaşam özgürlüğünden büyük rolü bulunduğu öğrenildi.
Çağatay'ın hayat hikayesi oldukça ilginç. Annesi ve babası çalıştığı için 3 aylık bebeklik döneminden 3 yaşına kadar bakıcı yanında kalan Çağatay, aşk dizileri ve reklamları çok izlemiş. 3 yaşına kadar konuşamayan Çağatay, dillendikten sonra davranışlarıyla çevresindekileri şaşırtmış.
Minik Çağatay evlenmek istediğini söylediği Doğa (8) ile Uşak'ta bir parkta Oyun oynarken tanışmış. Parkta 1 saatlik bir konuşmanın ardından Doğa'ya aşık olduğunu belirten Çağatay'ın isimlerini saydığı Mürüvvet, Buket ve Firdevs ise kendisinden en az 15-20 yaş büyük. Buket ve Mürüvvet'le ilçedeki bir konfeksiyon mağazasında alış veriş yaparken, Firdevs'le ise annesinin iş arkadaşı olmasından dolayı ziyaretler sırasında tanışarak evlenmeye karar vermiş.
Ailesinin ifadesine göre Çağatay'da aşırı bir özgüven var. Örneğin Çağatay, sokağa çıktığında sıradan tüm esnafları selamlayarak dolaşıyor, birinin elinde bir şey görse hemen ondan talep ediyor. Eve gelen misafiri kendisi karşılamadıysa rica edilip misafir dışarı çıkarılarak Çağatay tarafından karşılandıktan sonra tekrar içeri alınıyor.
Evlenmek istediği kızlarla nerede tanıştığını söyledikten sonra 'Onlar yirmi yaşında' diyen Çağatay 'Peki onlarla nasıl evleneceksin' sorusuna, 'Babam ve annem gibi büyüyecekler onlar, ben de babam gibi büyüyeceğim, evleneceğim onlarla. Öyle olacak' diye cevap verdi. 'Ama onlar senden çok büyük' ifadesiyle karşı karşıya kalan Çağatay, 'Olsun, yine de 100 yaşına girerler ben evlenirim onlarla. Onları çok seviyorum.' dedi.
Tavşanlı ilçesinde bulunan Garp Linyitleri İşletmesi'nde memur olarak çalışan Çağatay'ın babası Kemal Alkan, belli kurallar dahilinde oğullarını mümkün olduğunca kısıtlamamaya çalıştıklarını söyledi. Akan,'Tabi her şeyi de sınırsızca yapmasına izin vermedik. Ama özgüvenini geliştirici şekilde her şeyi yapmasına müsaade ettik. Tanıdık tanımadık bütün herkesle sosyal iletişimi çok iyi olan bir çocuk. Bazen bize bile fazla geliyor. Bu kadar da olmaz diyoruz ama dediğim gibi şu an çocuk, netice itibariyle. Sınırlar koymamaya çalışıyoruz. Bilmiyorum artık yaş ilerledikçe biraz daha olgunlaşır mutlaka. Bu kadar girişken olacağını o zaman zannetmiyorum ama şu an böyle.' dedi.
İlçedeki bir dershanede öğretmenlik yapan Anne Perihan Alkan, henüz bir yaşını doldurmamış bir bebekleri olduğu için işine ara vermiş. Çağatay'ın 4 aylık olduğunda çalışmaya başladığını belirten Alkan, 'Bu yüzden bakıcı ile birlikte büyüdüler. O dönemde küçüklükten gelen bir şey ya da televizyona karşı çok ilgiliydi. Sürekli televizyon izliyordu. Birçok şeyi ezberliyordu. O zaman konuşamamasına rağmen tepki veriyordu, müziklere, seslere.' diye konuştu.
Annesi ile alışverişe geldikleri gün Çağatay'dan evlenme teklifi aldığını söyleyen tezgahtar Buket ise, 'Bana dedi ki ablacım size bir şey söylemek istiyorum. Siz çok güzelsiniz. Benimle evlenir misiniz? falan diye başladı. Sonra bana hayali bir yüzük taktı. İkinci gelişinde beni buradakilerden istedi. Daha sonra geldiğinde Mürüvvet'i de sevdiğini itiraf etti. Yıkıldım tabi.' diyerek, esprili şekilde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com