Aşk değil istismar ilişki değil ensest

Aşk değil istismar ilişki değil ensest
Yasin K. (27) amcasının kızı, R. ile (13) ilişkiye girdi. R.'nin ailesi, kuzene karşı hukuk savaşı başlattı. Bugün 15 yaşında olan R., ailesini şikayet edip yurda yerleşti. Kızın babası 'Kızım bekaret kontrolünden kaçıyor. Yasin K. cezasız kalacak' diyor

Antalyalı ailenin 'kızım olmadan asla' mücadelesi. Antalya'da bir camcıda çalışan Yasin K.(27) evlerine sık sık girip çıktığı Durmuş K.'nin o dönem 13 yaşında olan kızı R.'ye yakınlık duymaya başladı.
 
Ardından da iki kuzen gizlice flört etmeye başladı. Olaydan haberdar olan R.'nin ailesi birlikteliğe karşı çıktı. Aile, kızlarının amca oğluyla irtibatını kesmesi için başka bir okula kaydını yaptırdı. Ancak Yasin K., küçük kızın peşini bırakmadı. R. ilköğretim okulunu bitirince ailesi onu yatılı olarak Burdur'un da bir liseye gönderdi.

Ailenin bu çabası da ilişkiye engel olamadı. Yasin K. ile R. görüşmeye devam etti. Okul yönetemi aileye R.'nın derslerinin kötü olduğunu haber verdi.
 
EĞİTİM ALMASINI ENGELLEDİ

Aile bu gelişme üzerine savcılığa Yasin K. hakkında R.'nın okumasını engellediği cinsel istismarda bulunduğu şikayetiyle suç duyurusunda bulundu. Buradan da sonuç alamayan aile kızlarını bu kez Antalya'da bir özel okula kaydettirdi. Sonunda bu çaba da nafile çıktı. İkili görüşmeye devam etti.

Lise 1. sınıfın son döneminde 'komşuya gidiyorum' diyerek evden ayrılan Rabia bir daha eve dönmedi. Kayıp başvurusunda bulunan aileye polisten gelen cevap 'Kızınıza şiddet uygulamışsınız. O da Şanlıurfa'daki amcasının kızı Yasemin G.'ye sığınmış' oldu. Baba Durmuş K. polise 'Yasemin G. kızımı kaçıran akrabamız Yasin K.'nin ablasıdır. Aramızda husumet var. Kızımın devlete teslim edilmesini istiyorum. Biz gelip alacağız' dedi.

Kızını Şanlıurfa'dan alan baba, soluğu  Atatürk Devlet Hastanesi'nde aldı ve ailenin 4 üyesi de psikolojik tedavi görmeye başladı.

Baba kaçırılan kızının cinsel istismara maruz kalmış olabileceğini düşünerek doktordan rapor almak istedi. Babanın ifadesine göre bunu duyan R. 155 polis imdat hattını arayıp 'Yetişin ailem bana şiddet uyguluyor' diye ihbarda bulundu.

Eve gelen polis R.'yı alıp Zübeyde Hanım Çocuk Sitesi'ne yerleştirdi. Aile rapor almak için doktor kontrolünün yurtta yapılmasını talep edince R. yurttan da kaçtı.
 
DEVLET KIZIMI KORUMADI

Yasin K. hakkında geçen yıl tehdit, çocuğun basit cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak suçundan dava açıldığını da anlatan baba Durmuş K. şöyle konuştu: 'Kızım telefon edip adını veremeyeceği bir arkadaşında kaldığını söyledi. Biz Yasin K.'nin kaçırdığından eminiz, çünkü işyerinden izin almış. 'Gelecek ay duruşmamız var. Kızım daha 15 yaşında. İki yıldır amcasının oğlunun esiri gibi yaşıyor. Kimisi 'evlendir kurtul' diyor. Bu yaşta kız evlendirilir mi? 13'ünde bir çocuğa o gözle bakılır mı? Bakanlığa kadar başvuruda bulundum. Fatma Şahin'in danışmanına 'Kızım155'i arayınca alıp yurda götürdünüz. Kızım yurttan kaçtı' dedim. Kızım bekaret kontrolünden korkuyor. Çünkü istismara uğramışsa Yasin K. ceza alacak. Bakanlık suç duyurusunda bulunduklarını söylediler. Devlet kızımı koruyamadı.' (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com