Aşk-ı memnu en gözde diziler arasında!

Aşk-ı memnu en gözde diziler arasında!
Gem Classic kanalında yayınlanan Türk dizileri tutku haline gelirken, alınan tüm polisiye önlemlere rağmen izlenmesinin önüne geçilemedi...

İngiltere'den İran'da yaşayanlara yönelik olarak uydu aracılığı ile Farsça yayın yapan Gem Classic kanalında yayınlanan Türk dizileri tutku haline gelirken, alınan tüm polisiye önlemlere rağmen izlenmesinin önüne geçilemedi.

İran'da Türk televizyon dizilerine büyük ilgi olduğunu göz önüne alan bir şirket, İngiltere'den yayın ruhsatı alarak Farsça dublajlı dizileri yayınlamaya başladı. Kanalın ilgi görmesi üzerine şirket bir de Batı pop müziği klipleri yayınladığı müzik kanalını açtı.

Türk dizilerini daha önce Arapça dublajlı olarak izleyen İranlılar?ın sayısı giderek artarken, polis İran?daki Fars kültürüne zarar verdiği iddia edilen bu programların izlenmesini engellemek için sık sık çanak anten operasyonları düzenlemeye başladı.
İran?da 1994 yılında onaylanan yasa ile ithalatı, depolanması, üretimi, satışı ve monte edilmesi yasak olan uydu alıcıları gizlice kullanan İranlılar, özellikle Aşk-ı Memnu ve Ezel dizilerinin tutkunu oldu. Akşam saatlerinde yeni bölümleri, gündüz ise tekrarı yayınlanan Türk dizileri sayesinde Kenan İmirzalıoğlu, Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ'un bu ülkede çok sayıda hayranı olduğu ifade edildi.

İranlılar'ın çanak antenlerini klima motorlarının kutusu içine ev içlerinde pencere önlerine monte edildiği biliniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com