Asker Adaylarının Vatan ve Bayrak Sevgisi!

Asker Adaylarının Vatan ve Bayrak Sevgisi!
Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Bey köyünde 1990-3 tertip hazır asker adayı 6 genç, Köykıranı Tepesi'ne 90-3 yazıp bayrak diktiler...

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Bey köyünde 1990-3 tertip hazır asker adayı 6 genç, Köykıranı Tepesi'ne 90-3 yazıp bayrak diktiler.
Bu konuda bir açıklama yapan 90-3 askerlerden Mesut Keskin, “Önceki yıllarda bizden önce askere giden ağabeylerimiz Köy Kıranı tepesine dereden topladıkları taşlarla böyle bir yazı yazmışlar, fakat bu yazı zamanla yok olup girmiş. 90/3 Tertip asker olarak bizlerde ağabeylerimizin bu geleneğini tekrar canlandırmak amacıyla köyümüzün en hakim tepesine böyle bir yazı yazmaya karar verdik. 6 arkadaş toplanarak 8 saatlik bir çalışma sonunda 5 metre uzunluğunda ve 1,5 metre eninde bir alanın zeminine beton atıp üzerine kaldırım taşları ile 90-3 yazdık. Hemen yakınına da 6 metre uzunluğundaki direğe Türk bayrağı diktik. Her Türk asker doğar derler, bizler de vatanımızı ve bayrağımızı canımızdan çok seviyoruz. Bu sevgimizi dağlara taşlarla işledik. Diğer taraftan da köyümüz güzel bir görünüme kavuştu“ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com