Asker annesi yılın annesi seçildi

Asker annesi yılın annesi seçildi
Kütahya'nın Tavşanlı Belediyesi, belediyeden aldığı asker ailesi yardımını maddi durumu düzelince iade eden Nazmiye Pembe adlı asker annesine yılın annesi seçti.

Kütahya'nın Tavşanlı Belediyesi, belediyeden aldığı asker ailesi yardımını maddi durumu düzelince iade eden Nazmiye Pembe adlı asker annesine yılın annesi seçti.
Tavşanlı'da ikamet eden Nazmiye Pembe, maddi durumu iyi olmadığı dönemde askerde olan oğlu için Tavşanlı Belediyesi'ne asker ailesi yardımı talebinde bulundu. Yapılan araştırmanın ardından yardım almaya başlayan Pembe, maddi durumu düzelince yardımın kesilmesi için yeniden belediyeye başvurdu. Ücretin kendi adına belediye tarafından hesabına geçirildiğini öğrenen Pembe, örnek bir davranışta bulunarak aldığı yardımı Tavşanlı Belediyesi Aşevi hesabına yatırdı. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, aldığı yardımı durumu düzelince iade eden Nazmiye Pembe'ye yılın annesi seçerek örnek davranışından dolayı kutladı.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 'Aile hayatımıza ve toplumumuza örnek teşkil eden davranışıyla Nazmiye Hanım takdire şayan bir davranışta bulunmuştur. Tavşanlı halkı adına bu örnek davranışından dolayı teşekkür ediyor, bu hassasiyetinin tüm halkımıza örnek teşkil etmesini umuyorum.' dedi.
Güler, Nazmiye Pembe'ye plaketle ödüllendirdi. Görüşlerini aldığımız Nazmiye Pembe, geçtiğimiz yıl eylül ayında askere giden oğlu için belediyeye asker ailesi yardımı müracaatında bulunduğunu ve durumu düzelince kendisine verilen ücreti belediyeye iade edince yılın annesi seçildiğini söyledi. Önümüzdeki günlerde aldığı diğer ücretleri de iade edeceğini söyleyen Pembe, 'Geçen yıl eylül ayında oğlum Samet, askere gitti. Tavşanlı Belediyesi'nin asker aileleri için yardımda bulunduğunu öğrenince ekonomik durumumuz çok iyi olmadığı için müracaatta bulundum. Belediye yetkilileri araştırıp bize bu yardımı uygun görmüş. 3 aylık yardımı aldıktan sonra bu yıl ocak ayında durumumuz biraz düzeldi. Tüyü bitmedik yetimin hakkı vardır düşüncesiyle bu yardımın kesilmesini talep ettim. Ancak, belediyeye gittiğimde son 2 alık ücretin hesabımıza geçtiği ve talep üzerine önümüzdeki aydan itibaren yardımın kesilebileceği söylendi. Ben de hesabıma geçen ücreti belediyenin aşevi hesabına yatırdım. Daha önce aldığım 3 aylık yardım miktarını da en kısa sürede geri ödeyeceğim.' ifadelerini kullandı.
Belediye Başkanlığı'nın kendisini yılın annesi seçmesi üzerine çok duygulandığını ifade eden Pembe, 'Başkanımız çok duyarlı bir insan. Yılın annesi seçildiğimi duyunca çok mutlu oldum. Hatırımızı sayıp davet ettikleri için plaketi almaya gittim. Kendilerinden Allah razı olsun.' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com