Asker intiharlarının nedeni 'Zorunlu Askerlik' şartları mı?

Asker intiharlarının nedeni 'Zorunlu Askerlik' şartları mı?
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İnsan Hakları Komisyonu'nun hazırladığı raporla gündeme gelen asker intiharlarını değerlendirdi.

Arınç, asker intiharları ile ilgili, “İnsan Hakları Komisyonu’nun raporları da terörle mücadelede şehit olanlardan daha fazla gibi bir rakam ortaya koydu. Bu bana ilginç geldi. Konunun hem komisyonumuzda hem de bu konu üzerinde uzman sayabileceğimiz, psikoloji, sosyoloji üzerinde tıbbi anlamda da durulması lazım” dedi. 


Tarihi Tahtakale Kapısı’nın açılış töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bülent Arınç, gazetecilerin “Bugün Bergama’dan bir askerin daha intihar ederek hayatını kaybettiği haberi geldi. Bununla ilgili bir değerlendirme yapmak ister misiniz?” şeklindeki sorusu üzerine Arınç, konunun İnsan Hakları Komisyonu’nun gündemine geldiğini hatırlattı. 

Arınç, zorunlu askerlik yapanların, askerlik yaptıkları bölgenin koşullarından ve özellikle de terörle mücadelenin yoğun olduğu bölgelerde görev yapanların bu ağır şartlardan psikolojik olarak olumsuz etkilenebileceklerini söyledi.
(DSE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com