“Asker olacağıma PKK’ya katılır barış elçisi olurdum”

“Asker olacağıma PKK’ya katılır barış elçisi olurdum”
28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklu olan eski Jandarma Genel Komutanı Teoman Koman, İmralı görüşmeleri ile başlatılan süreci "50 Avro verir PKK'ya katılıp dağa çıkardım. Sonra da silahı teslim eder barış elçisi olurdum, şimdi yaşım 80'e gelmiş vatan

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan dün Sincan Cezavi’nde 28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklu olan eski Jandarma Genel Komutanı Koman ve MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan’ı ziyaret etti.
 
Cumhuriyet’in haberine göre, üzerindeki metal eşyaları, kol düğmesi, saat ve kemeri çıkararak cezaevine girmek zorunda kalan Türkkan, “Milletvekili Alan’ı ziyaret eden milletvekilleri muz gibi soyunurken, Öcalan’a gidenler?” diye mesaj atarak bu durumu paylaştığı fotoğrafla da eleştirdi.
 
Türkkan, 77 yaşındaki Koman’ın tek başına temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olduğunu bildirirken, “Üzerine giyeceği kazağı bile birinin yardımıyla giyebiliyor” dedi.
 
Türkkan, Koman’ın kendisine “Sağlığım iyi ama bazı ihtiyaçlarım için yardım almam gerekiyor” dediğini ifade etti.
 
Edinilen bilgiye göre Koman, MİT Müsteşarlığı görevini yaparken daha kritik bir konumda olmasına karşın Jandarma Genel Komutanlığı yaptığı dönemle ilgili olarak tutuklanmasına anlam veremediğini ifade etti. Cezaevindeki durumunu “Evladı-ı perişan” diye tanımlayan Koman, “Bizler konjonktürel tutuklularız. Bu dönemde subaylar tutsak hale getirildi” diye konuştu. Koman, terör örgütüyle yürütülen çözüm sürecine ilişkin olarak da “Bilseydim 50 Avro verir PKK’ya katılıp dağa çıkardım. Sonra da silahı teslim eder barış elçisi olurdum. Şimdi yaşım 80’e gelmiş vatan haini oldum” diye eleştirdi.
 
“21 MART TÜRKİYE’NİN BÖLÜNDÜĞÜ GÜN”
 
Türkkan daha sonra Balyoz davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan ile görüştü. Edinilen bilgiye göre 10 kitap sınırlamasına Türkkan aracılığıyla kamuoyuna duyurulmasının ardından Adalet Bakanlığı devreye girdi. Cezaevi yönetimi de bunun üzerine 10 olan kitap sınırlamasını 15’e çıkardı. Kitap sınırlamasının artmasını olumlu karşılayan Alan, aynı anda 2 kazak, 2 pantalon uygulamasında bir değişik yapılmamasına tepki gösterdi. Bunun psikolojik bir baskı aracı olarak kullanıldığını söyleyen Alan, son dönemde terör örgütüyle başlatılan süreci “21 Mart 2013 Türkiye’nin bölündüğü gün oldu” diye değerlendirdi.
 
“SİLAH BIRAKMIYOR, SİLAHLA ÇEKİLİYORLAR”
 
PKK’nın zaten kasım ayında çekildiğini ifade eden Alan, şu anda 5 bine yakın teröristin Kuzey Irak tarafında bulunduğunu, Türkiye’de ise bin-bin 500 kadar teröristin kaldığını ifade etti. Çekilmenin PKK’nın işine yarayacağını söyleyen Alan, “Çünkü güvenli çekiliyorlar. Orada eğitime devam edecekler. Burada ise BDP talepte bulundukça talepler yerine getirilmezse Türkiye’ye geçmeleri yalnızca 3 saat sürecek” diye konuştu. Alan, PKK’nın silah bırakmadığını, silahla çekildiğini ifade ederek, “PKK yaz boyunca eğitime devam edecek” değerlendirmesini yaptı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com