Askere bombalı tuzak

Askere bombalı tuzak
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi kırsalında yapılan arazi arama tarama faaliyeti sırasında, daha önceden güvenlik güçleri tarafından kullanılan bir mevzi içerisinde patlamaya hazır bomba düzeneği bulundu.
Güvenlik güçleri, Şemdinli İlçesi kırsalında arazi arama tarama faaliyetlerini sürdürürken, daha önce kullanılan bir mevzi içerisinde patlamaya hazır düzenekler olduğunu tespit etti.

Alınan güvenlik önlemlerinin ardından, mevzinin üç ayrı noktasında, 1 elektrikli fünye, plastik patlayıcı ve infilaklı fitil ile düzenlenmiş havan mühimmatı, 1.5 kilogramlık 2 ayrı plastik kap içerisine elektrikli fünye ve plastik patlayıcı ile hazırlanmış amonyum nitrat olduğu değerlendirilen toz madde, koli bandı ile sarılmış 8 pil, 10 metre iletken kablo kullanılarak otomobil uzaktan kumandasıyla ateşlenmeye hazır halde patlayıcı düzeneği bulunarak imha edildi.
 
Öte yandan Çukurca İlçesi'nde de güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi arama tarama faaliyetleri sırasında patlayıcı düzeneği ve patlayıcı madde ele geçirildi.
 
Çukurca'nın Üzümlü bölgesindeki birlikler tarafından yapılan kontroller sırasında paslanmış 2 adet 5 kilogramlık salça tenekesi içersinde patlayıcı olabileceği değerlendirilen maddeler bulunarak imha edildi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com