Askere Özel Kredi kartı geliyor!

Askere Özel Kredi kartı geliyor!
TSK'dan askere zam ve özel kredi kartı...

Kışla içinde nakit para kullanımı sona eriyor!

TBMM, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan yaklaşık 550 bin er ve erbaşın maaşlarını mercek altına aldı. Vatani görevini yapan er ve erbaşların maaşlarının artırılmasına yönelik taleplerini görüşen TBMM Dilekçe Komisyonu, bu isteği “Toplumsal yarar” gördüğü için Başbakanlık'a gönderdi. Konu yasa teklifi hazırlamaları önerisiyle milletvekillerine de iletildi.

KANTİN VE DİĞER TESİSLERDE PARA KULLANILMAYACAK
Bu arada, Milli Savunma Bakanlığı ile Ziraat Bankası, askeri kışlalarda sadece kredi kartıyla harcama yapılmasını zorunlu hale getirecek özel bir anlaşma üzerinde çalışıyor. Çerçevesi büyük ölçüde tamamlanan anlaşma iki tarafın atacağı imzaya kaldı. Er, erbaş, astsubay ve subaylardan oluşan 800 bine yakın askeri kapsayan projeyle askerlerin parasal sorunlarının çözümü sağlanacak. Kantin ve diğer tesislerde para kullanılmayacak.

'ASKER KİMLİĞİ' ÖZELLİĞİ DE TAŞIYACAK
TSK mensupları için çıkarılacak kart, personel bilgilerinin yer aldığı “Asker kimliği” özelliği de taşıyacak. Kartın parasal limiti, askerlerin talebine göre belirli sınırda tutulacak. Askerler, kışla içerisindeki tüm harcamalarını bu kartla yapacak. Kantinler başta olmak üzere askeri bölge içerisindeki alışveriş yerlerinde nakit para geçmeyecek.

HESAP EKSTRESİ KEFİLE GÖNDERİLECEK
Hesap ekstresi ise askerin babası, annesi, ağabeyi, ablası ya da askerin harcamalarına kefil olacak kişiye gönderilecek. Ekstredeki harcama tutarları ödendiği sürece kart açık kalacak. Harcamalarda aksama olması halinde kart limitleri düşürülecek. (Gazeteport)

Askeri Yargıtay, askeri cezalandırmak amacıyla üst'ün 'yat sürün' emri veremeyeceğine karar verdi. Kararda, askerin yerde süründürülerek cezalandırılamayacağının altı çizildi. Bu kararın ardından askerler süründürülerek cezalandırılamayacak…

ALKOLLÜ İÇECEK GETİRDİ
Bundan böyle vatana hizmet için askerlik yapanlara ceza olsun diye 'yat ve sürün' emri de verilemeyecek.

Sıhhiye taburunda askerlik yapan E.E., yasak olduğu halde koğuşa alkollü içecek getirdi. Bu durum nöbetçi subaya ihbar edilince, nöbetçi subay olay yerine gelerek E.E.'ye ceza olsun diye 'yat ve sürün' dedi.

E.E. kendisine verilen bu emri yerine getirmeyeceğini ve hakkında alkollü içeceği içeri soktuğu gerekçesiyle tutanak tutulup cezasının verilmesini istedi.

ASKERİ YARGITAY BOZDU
Nöbetçi subay, 'yat ve sürün' emrinde direttiği halde E.E. verilen emri yerine getirmedi.

Nöbetçi subay, durumu nöbetçi amirine iletince sanık sıhhiye er E.E. hakkında toplu asker karşısında emre itaatsizlikte ısrar suçunu işlediği iddiasıyla dava açıldı.

Askeri mahkemede emre itaatsizlikte ısrar suçunu işlediği iddiasıyla hapse mahkum olan E.E. hakkındaki mahkumiyet kararını Askeri Yargıtay bozdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com