Askeri araca sözde PKK bayrağı astılar!

Askeri araca sözde PKK bayrağı astılar!
PKK'lıların cenazesini taşıyan askeri araca PKK terör örgütünü temsil eden bayrak astılar...

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçe merkezinde dün gece çıkan çatışmada 10 asker şehit olurken, 20 PKK’lının cenazelerinin ilçeden alınışı sırasında da gerginlik yaşandı. Cenazeleri vermek istemeyen bazı provokatörler ile polis arasında önce gerginlik çıktı ardından cenazeleri taşıyan askeri araca PKK terör örgütünü temsil eden sarı kırmızı ve yeşil renklerde bez parçası asıldı.

Dün gece Beytüşşebap’ta PKK’lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan şiddetli çatışma izlerini sürdürüyor. Asıl hedeflerinin Beştüşşebap Kaymakamlığı'nı ele geçirmek olduğu ileri sürülen PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda ilçe savaş alanına döndü. Teröristlerin açtığı ateşle birçok ev ve işyerine kurşun isabet ederken, İlçe merkezinde ve askeri üs bölgelerinde çatışma yaklaşık 2 saat sürdü. Çatışmada 10 asker şehit düştü, 4'ü ağır 7 güvenlik görevlisi de yaralandı.

Saldırıyı düzenleyen Pkk'lı grubun etkisiz hale getirilmesi için Kato Dağı ve Irak sınır hattında günün ilk ışıklarıyla birlikte hava destekli büyük bir operasyon başlarken, ilçe merkezinde ölü olarak ele geçirilen PKK’lıların cenazelerinin alımı sırasında da gerginlik yaşandı. Cenazelerin alınmasını istemeyen bazı provokatörler ile polis arasında çıkan gerginlik nedeniyle polisler havaya ateş açarak kalabalığı dağıtırken, daha sonra PKK’lıların cenazesinin içinde bulunduğu askeri araca ise sarı kırmızı ve yeşil renklerde bez parçası asıldı. Bez parçası güvenlik güçleri tarafından tekrar çıkarıldı.(MUT)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com