Askeri birliklerde casusluk araması

Askeri birliklerde casusluk araması
İzmir Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü "askeri belgelerin ele geçirilmesi" soruşturması kapsamında yeni bir gözaltı dalgası başladı.
Edinilen bilgiye göre aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir'in de bulunduğu 16 ilde arama kararı çıkarıldı. Aralarında askeri birliklerin de bulunduğu arama noktalarında özel yetkili cumhuriyet savcılarının askeri yetkililerle aramalara başladığı öğrenildi.

Aynı soruşturma kapsamında 7'si İzmir'de 51 kişi hakkında da gözaltı kararı bulunduğu belirtildi. Gözaltı kararı bulunanlar arasında muvazzaf askerlerin de olduğu kaydedildi.
 
Bir eskort kızın gözaltına alınmasıyla başlayan ve şantaj yoluyla askeri bilgileri ele geçirildiği belirtilen çeteye yönelik operasyonda şu ana kadar 13'ü muvazzaf asker 45 kişi tutuklanmıştı. 
 
ASKERİ CASUSLUK SORUŞTURMASINDA DİYARBAKIR'DA 3 SUBAY GÖZALTINDA
 
İzmir Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü askeri casusluk soruşturması kapsamında Diyarbakır'da biri albay 3 muvazzaf subay gözaltına alındı.

İzmir Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı'nın askeri casusluk soruşturması kapsamında Diyarbakır'da da operasyon düzenlendi. Operasyonda biri albay olmak üzere 3 muvazzaf subay gözaltına alındı.

Gözaltına alının 3 subayın evleri ile daha önceden belirlenen bazı adreslerde Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı gözetiminde aramalar yapılarak bazı belgelere el konuldu. Gözaltına alınan 3 subayın soruşturmanın yürütüldüğü İzmir'e gönderileceği belirtildi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com