‘Askeri Casusluk’ davasında şok iddia

‘Askeri Casusluk’ davasında şok iddia
Vatan Gazetesi yazarı Mustafa Mutlu'dan 'Askeri Casusluk' davası hakkında şok iddia...

Vatan Gazetesi yazarı Mustafa Mutlu, bugünkü köşesinde ilginç bir iddiayı gündeme getirdi. Mutlu yüzlerce subayın İzmir’de tutuklanmasına neden olan “Askeri Casusluk ve Fuhuş Soruşturması”nın açılmasına neden olan e-postanın da tıpkı diğer önemli soruşturmalardaki ihbarlar gibi ABD’den gönderildiğinin ortaya çıktığını yazdı. İşte Mutlu’nun o yazısı….

“Bağımsız” isimli yeni haftalık haber dergisinden Ahmet Çınar’ın haberine göre, İzmir’deki davada soruşturmayı başlatan 10 Ağustos 2010 tarihli e-posta ihbarı ABD’nin Baltimore kentinden yollanmış… İddianamenin girişinde yer alan “İzmir Emniyet Müdürlüğü ihbar hattına 10. 08. 2010 tarihinde 108.3.215.165 IP ve haleizmirhale@hotmail.com adresinden gönderilen e-mail ihbarında” diye başlayan ifadelerdeki 108.3.215.165 numaralı IP adresi, ABD’nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde bulunuyor.Askeri casusluk davasının ilk ihbar e-postasının ABD’den gönderilmesi, Ergenekon, Balyoz ve benzeri davaları hatırlattı.

O davalarda da, bazı ihbar mail’leri ABD’nin ve Hollanda’nın değişik kentlerinden gönderilmişti.

İyi de Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yüzlerce subayını toplayıp içeri tıkmaya yeten savcıların gücü, nasıl oluyor da bu tartışmalı e-postaları atanları bulmaya yetmiyor?

Ve nasıl oluyor da o isimsiz e-postalara bu kadar çok itibar ediliyor?” (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com