Askeri Casusluk kararına itiraz

Askeri Casusluk kararına itiraz
Muvazzaf ve emekli askerler ile TÜBİTAK görevlilerinin yargılandığı ‘Askeri Casusluk ve Şantaj Davası kararlarına, TÜBİTAK Güvenlik Daire Başkanı Yücel Çipli’nin de aralarında bulunduğu 8 sanık itiraz etti.
İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, 56 sanığın yargılandığı Askeri Casusluk ve Şantaj davasını dün karara bağladı. Casusluktan ve örgüt liderliğinden kimseye ceza vermeyen mahkeme, sanıklara ‘örgüt üyeliği, devletin gizli belgelerini temin etmek ve kişisel verileri hukuka aykırı temin etmek’ gibi suçlardan ceza verdi.
 
Örgüt üyeliği ve devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etmek gibi suçlarında aralarında bulunduğu 5 ayrı suçtan 13 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası alan TÜBİTAK Güvenlik Daire Başkanı Yücel Çipli ile Albay Tamer Zorlubaş, emekli Yarbay Seyfettin Alevcan, Binbaşı Özcan Erdemir, Binbaşı Cem Ciran, Yüzbaşı Ebru Nilhan Bozkurt, ve Yüzbaşı Ebru Ercüment’in avukatı İhsan Nuri Tezel, kararı temyiz ettiğini belirten “süre tutumö (müddet-i muhafaza) dilekçesini mahkemeye sundu. 8 sanığın avukatı Tezel, tarafından hazırlanan dilekçede, mahkemenin gerekçeli kararından sonra itirazların gerekçesinin de belirtileceği bildirdi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com