Askeri operasyonlar devam ediyor!

Askeri operasyonlar devam ediyor!
Suriye ordusu ülkenin çeşitli şehirlerinde askeri operasyonlarına devam ediyor.

Suriye ordusuyla, ordudan kaçan askerler arasında Şam, İdlib, Humus kentlerinde şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Yerel koordinasyon komitelerine göre, emniyet güçleri, Cebel el-zaviye, İdlib, Hama'nın Hatap beldesi ve Humus'un Deir Belbe, Halidiye bölgelerinde ve Türkiye sınırında Ein Beyda bölgesinde isyancılara karşı tank ve uçak destekli baskın ve tutuklama operasyonu gerçekleştirdi.

Humus'ta evlere baskın düzenleyen emniyet güçleri eşyaları tahrip etti, bazı dükkanları yağmaladı, çok sayıda genç erkeği tutukladı.

Ordudan ayrılan subaylar tarafından kurulan "Özgür Suriye Ordusu" bugün yayınladığı bildiride pek çok ilde, askeri kontrol noktalarında bulunan ordu ve güvenlik güçlerine yönelik silahlı eylem yaptığını belirtti. Eein Beyda'da güvenlik güçlerinin 3 aracını pusuya düşüren (ÖSO) biri subay olmak üzere, ordunun 10 üyesini öldürdüğünü açıkladı.

Öte yandan Suriye Haber Ajansı (SANA) bugün Şam ve Humus'ta 5 askerin terörist gruplar tarafından öldürüldüğü yazdı. SANA’nın bir diğer haberine göreyse Humus ilindeki güvenlik birimlerinin, el-Bayyada ve el-Halidiye semtlerinde silahlı terör gruplarına yönelik kovuşturması sırasında aranan 144 teröristi tutukladı. Haberde “Güvenlik birimleri ayrıca, kaleşnikof, tüfek ve tabanca gibi muhtelif silahların yanı sıra mühimmata ve teröristlerin vatandaşlara, ordu, asayiş ve güvenlik güçlerine yönelik saldırılarda kullandığı çoğu sahte plakalı araçlara el koydu” denildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com