Askeri personeli "ahlaksızlıkla" suçlayan videoya suç duyurusu

Askeri personeli ahlaksızlıkla suçlayan videoya suç duyurusu
4. Ana Jet Üssü'nde görev yapan bir üstçavuş, "kendisinin de bulunduğu bazı personelin, mesai saatlerinde müstehcen görüntü izlediği ve ahlaksızlık yaptığı" iddiasıyla, istihbarat birimlerine gönderilen video hakkında suç duyurusunda bulundu

MEHMET TOSUN - Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 4. Ana Jet Üssü'nde görev yapan bir üstçavuş, "kendisinin de bulunduğu bazı personelin, mesai saatlerinde müstehcen görüntü izlediği ve ahlaksızlık yaptığı" iddiasıyla, istihbarat birimlerine gönderilen video hakkında suç duyurusunda bulundu.

Üstçavuş Y.Ç'nin, avukatı Halil İlker Çelik aracılığıyla, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusunun dilekçesinde, sahte bir maille, istihbarat birimlerine gönderilen videoda, personelle ilgili ahlaksızca suçlamaların yer aldığı kaydedildi.

İstihbarat kısım amirliği ile yapılan görüşmede, aynı birlikteki 20 personel hakkında video hazırlandığının tespit edildiğine yer verilen dilekçede, söz konusu videonun, personelin, şahsi mail adreslerine de gönderildiğinin belirlendiği ifade edildi.

Videoda, "üs komutanlığında çalışan 20 personelin, mesai saatlerinde, bilgisayar ya da cep telefonundan müstehcen görüntü izledikleri ve ahlaksızlıklarda bulundukları" iddiasının yer aldığı aktarılan dilekçede, Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki üslere cep telefonu ile girmenin ve bilgisayarlara USB ve hard disk bağlamanın yasak olduğu belirtildi.

-"Sistem kendisini kapatıyor"

Bilgisayara dışarıdan müdahale edildiğinde, sisteminin kendisini kapatarak, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bilgi verdiği anlatılan dilekçede, videodaki iddiaların doğru olmadığı savunuldu.

Dilekçede, şüpheliler hakkında soruşturma yürütülerek, "iftira ve hakaret" suçlarından kamu davası açılması talep edildi.

Avukat Çelik, yaptığı açıklamada, Türk Silahla Kuvvetleri'ne karşı sistematik bir yıpratma kampanyası yürütüldüğünü ileri sürerek, "Bu video da bunun bir parçasıdır. Yasal müracaatımızı yaptık, takip edeceğiz" dedi.

Muhabir: Mehmet Tosun
Yayınlayan: Şükran Yücel

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com